Вака изгледа протекувањето на Galaxy S9 заради зголемената реалност

Зголемената реалност е одличен облог на компанијата Купертино, Епл. Сепак, се чини дека Самсунг сака да навигира помалку или повеќе по истиот канал. Но, овие видови движења имаат јасни слаби точки, како оваа. Официјалната неотпакувана апликација на Самсун Галакси С9 содржеше слики од терминалот што протекоа во мрежата.

Иако се чини дека корејската компанија одлучи да не иновира премногу кога станува збор за дизајнот, ако нешто работи, не го допирајте, а тоа е дека минатата година знаеше како целосно да ја промени ориентацијата на пазарот благодарение на вашиот телефон со FullVision. 

Тимот на XDADe развивачи видел соодветно да „проверат“ во рамките на неотпакуваната апликација и во делот посветен на проширената реалност тие го погодија клучот. Следниот 25 февруари ќе го видиме официјално, но ако можеме малку да го предвидиме Светскиот мобилен конгрес во Барселона, тогаш подобро. Оваа апликација вклучува можност да го видите Галакси С9 во вашата рака преку зголемена реалност, и вака успеа да ги филтрира сликите што ги гледаме во заглавието, реалноста е дека Самсунг го направи тоа премногу лесно за оние кои знаете за оваа тема, ¿не? Иако можеби само сакаат мал публицитет.

Корисникот на Reddit Тесброс бил оној што извлекол од апликацијата овие 3Д модели на телефонот што можеме да ги видиме. Ние ја истакнуваме новата виолетова (или јоргована) боја и малку друго. Секако, не успеавме да видиме неколку слики од Galaxy S9 +.

Хардверот се очекува да започне на веќе класичните 4 GB RAM меморија, со процесорот Snapdragon 845 на Qualcomm (2,6 GHz) на исто ниво со неговиот Exynos 9810 за сопствено производство што може да достигне 2,9 GHz во зависност од пазарот. Е имаме од 64 GB може да се прошири во кој простор, иако сè уште се проценки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.