Еволуцијата на е-поштата

Е-поштата за прв пат беа објавени во 1965 година и поминаа долг пат откако беа објавени и покажани на светот. Сега тоа е платформата која најмногу ја користиме за комуникација.

Мајкрософт создаде Инфограф за еволуцијата на е-поштата во последниве години. Ова е подготвено од тимот на Microsoft Outlook. Изгледи, патем, Тој е меѓу нас од 1997 година, како вреден и помагател на нашата комуникација од Мајкрософт.


Преку: Мајкрософт Прес чекор


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.