OnePlus 5T е изложен во овие протекувања

Фирмата One Plus и покрај тоа што не ги постигна нивоата на квалитет што може да се очекуваат од неа Во своето последно лансирање, таа продолжува да работи за да понуди големи терминали по многу разумни цени, со што се одржува јавноста што ги купува своите терминали од многу причини. Сега работат на изданието OnePlus 5T и се чини дека нема да чекаме премногу долго.

Првите единици на OnePlus 5T веќе се видливи на Твитер и Редит, ајде да ги разгледаме карактеристиките и дизајнот на новиот телефон од кинеската компанија што уште еднаш ќе создаде светско очекување ... дали ќе биде тоа дефинитивно издание?

Телефонот е виден во reddit од страна на корисникот НекаНа овие филтрирани фотографии, меѓу другото, можеме да ги видиме неговите карактеристики и нејзиното пакување. Започнуваме со карактеристиките и ќе имаме шест-инчен панел со FullHD резолуција со AMOLED панел и Gorilla Glass 5, да, аспект од 18: 9, друг екран Целосна визија на пазарот. Но, тоа не е единствената интересна карактеристика на терминалот.

Што се однесува до процесорот, тој е придружен со горниот-среден опсег на Qualcomm со својот Кученце 835, како и две варијанти на 6 GB или 8 GB RAM меморија, во зависност од нашите потреби. Истото со меморијата, од 64 GB до 128. За сето ова, тој ќе користи Oxygen OS, оперативен систем базиран на Android 7.1.1 Nougat, засега без Oreo. Секако, материјалите ќе бидат стакло и анодизиран алуминиум, што е помалку од квалитетно за оваа фирма.

Не заостанува ниту нејзината батерија од 3.300 mAh со брзо полнење. Исто така, се додава трендот на двојна камера со два Sony IMX сензори (398 и 376 соодветно) од 16 и 20 Mpx. Предната камера исто така останува на 16 Mpx, иако изненадува f / 1.7 од задните камери. Чекаме повеќе информации како датуми и цени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)