Извештај за екранот на новите Samsung Galaxy S9 и S9 +

За само една недела од лансирањето на пазарот, некои од новите модели на јужнокорејската фирма Самсунг Галакси С9 и Галакси С9 + би претрпеле значителни проблеми во панелот за допир на екранот. Неколку поплаки од корисниците доаѓаат во мрежата и ова не е добро.

Самата компанија има официјален форум на кој се пријавуваат овие неуспеси и покрај тоа на Reddit наоѓаме и неколку теми во кои тие зборуваат некои делови од екранот не реагираат кога корисникот ќе притисне погоре.

Постојат неколку видеа, вклучително и некои GIF-картички веќе креирани од засегнатите, во кои дефектот се прикажува директно. Во ова видео може да видите откажување на панелот, како што е тотално мртва зона што не реагира на допир. Нема податоци за бројот на корисници на кои може да влијае овој проблем и затоа не можеме да кажеме дека станува збор за огромен проблем, но Важно е оние кои имаат сличен проблем да контактираат со официјалната техничка служба бидејќи брендот веќе го препозна проблемот и тие велат дека ги испитуваат можните причини:

Во Samsung, задоволството на клиентот е клучно за нашиот бизнис и нашата цел е да обезбедиме најдобро можно искуство. Проучуваме ограничен број извештаи за проблеми со одговор на екран осетлив на допир Galaxy S9 / S9 +. Ние работиме со погодени клиенти и истражуваме

Некои корисници велат дека ова е поправено со рестартирање во Андроид полиција а други велат дека не успеале да го решат проблемот, затоа се соочуваме проблем што треба да се дефинира и особено ако влијае на многу уреди или само на мал дел. Наскоро ќе добиеме еден од овие Samsung Galaxy S9 за комплетен преглед, така што ќе ги извршиме сите потребни тестови за да видиме дали ја има оваа грешка или не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.