Samsung патентира паметен телефон со 100% екран

Samsung

Со месеци тоа Плановите на Самсунг на пазарот за телефонија се издвојуваат по тоа што се многу поамбициозни. Корејската компанија е лидер денес, но знае дека ќе мора да се борат за да ја задржат таа позиција. Затоа, тие постојано работат на нови иновации. Ние веќе знаеме дека компанијата работи во А. флексибилен телефон. Сега, тие изненадија со нов патент.

Новиот патент регистриран од Samsung ни покажува телефон чиј преден дел е целосно окупиран од екранот. Тоа е, корејската фирма е посветена на целиот екран. Уред со кој бараат револуција во пазарот.

Очигледно, Самсунг веќе ќе го поднесеше овој патент до Светската организација за интелектуална сопственост (СИПО). Значи, компанијата на овој начин се обидува да се претстави пред своите главни конкуренти. Покрај тоа, благодарение на истекувањето веќе можеме да ги видиме првите скици. Ги оставаме на сликата подолу.

Samsung патент

Благодарение на оваа слика сега имаме груба идеја за новиот телефон на марката. Можеме да видиме дека екранот на овој телефон Самсунг би го зафатил практично целиот преден дел на уредот. Значи, тоа би бил првиот телефон на целиот екран на пазарот. Барем со овие димензии.

Покрај тоа, може да се забележи интересен детал. Samsung го постигна тоа сензорот за отпечатоци во овој уред е интегриран под екранот. Нешто што се шпекулираше ќе биде присутно во Галакси S9. Но, се чини дека ќе мора да почекаме некое време да се појави на пазарот.

исто така, можеме да ја набудуваме позицијата на фронталните сензори и скенерот на ирисот. Значи, генерално можеме да замислиме како би изгледал овој телефон на Samsung во реалниот живот. Сега, сè што треба да сториме е да почекаме да се дознаат повеќе за телефонот. Во моментов тоа е едноставно патент. Значи, ќе биде интересно да се види како е развиен овој уред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хесус Бареиро Табоада dijo

  Не е важно што е тоа? ? ? екран како да го земаат околу 180 степени. ? ? ? Каде е Сони и со рамки што ја соблеков таа пигада ...? О Боже ? ? и дај го без рамки што заморуваат. Навистина ..

 2.   Хесус Бареиро Табоада dijo

  Гледај? ? Екран Sony xperia xz и Sony xperia xz 1 на задната страна и екранот однапред со иста цена како и снимањето на Samsung и многу посигурен издржлив, брз и елегантен и пред сè тоа е важно, ВИСТИНА ТЕХНОЛОГИЈА И НЕ САМСАНГ ПИЛТРАФЕ НЕ ВЕ КАELLУВАМ ИЛИ КАДЕ СИ ..? О БОЖЕ…