Ексклузивниот Google Pixel во сино сега е достапен во Европа

Навистина Сино

Кога Google официјално го претстави Пиксели, негова замена за семејството Nexus, сите останавме со отворена уста, не само со интересниот дизајн и карактеристики на новиот терминал, туку и со уредот во сина или „Really Blue“ боја. За жал, гигантот за пребарување брзо објави дека ќе биде ексклузивна верзија и дека нема да биде достапен во сите земји.

Иако сè уште ограничено издание, Имаме многу добри вести, а тоа е дека Google Pixel во сино ја напушти Канада, земјата за која наводно беше резервирана, и за неколку дена, поточно на 24 февруари, ќе се најде во продажба во Европа, иако во моментов само во Велика Британија.

Како што научивме двете верзии на Pixel, и 5 и 5.5 инчи ќе бидат достапни во бојата „Навистина сина“, иако не знаеме дали неговата цена воопшто ќе се промени и особено дали ќе достигне до повеќе европски земји.

Од првиот момент реков дека никогаш нема да го купам Google Pixel, освен ако не пристигне во Шпанија во сина боја во која се за inубив од денот кога беше официјално претставен пред неколку месеци. Сега е време да го имате наследникот на Nexus во ваши раце, иако да, никој не мисли дека ќе го купам само заради неговата топлина, но и за спецификациите што се на ниво на кој било друг паметен телефон на повикот -крај.

Што мислите за доаѓањето на новиот Google Pixel „Really Blue“ во Европа?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.