Електроника уметност Е3 2018 резиме

На 12 јуни ќе започне Е3 2018, најголемиот светски саем за видео игри, саем на кој великаните ќе покажат на што работеа последните месеци. Како што е вообичаено во овој вид настани, веќе се одржани првите конференции. Она што најмногу се истакнува досега е Електроника уметност.

Како што детализираме подолу, малкумина беа веста што ни ја донесе EA Play на компанијата и каде ги претстави FIFA 19, Battlefield V, Anthem, Unravel 2, Command & Conquer Rivals, Sea of ​​Solitude ... покрај Потекло Пристап Премиер, нова услуга што ни овозможува пристап, од првиот ден до изданијата на ЕА.

Бојното поле V

Конференцијата ЕА 2018 започна со многу очекуваниот Battlefield V каде што режимот за мултиплеер беше прикажан со спектакуларен кинематографски трејлер. Ова петто издание ќе има и режим наречен Battefield Royale, кој не е никој друг, туку популарниот режим на борбениот ројал, кој стана толку популарен од лансирањето на PUBG и Fornite. Единствената содржина што ќе треба да ја платите ќе бидат кожите, нема сезони и лотафони.

Но, ако сакате да видите како се одвива играта со Nvidia GTS 1080 Ti, компанијата објави трејлер на крајот од видеото каде што можеме да видиме во водење на најмоќната графичка картичка во компанијата.

ФИФА 19 со Лигата на шампионите

Да, FIFA 19 ја доби битката, по којзнае кој пат Pro Evolution Soccer и оваа година ќе ја има и Лигата на шампионите. Секоја нова верзија на FIFA успева да го зголеми бројот не само на продажба, туку и на дополнителен приход Бидејќи ќе ги прифати трансакциите во рамките на апликацијата, купувањата што порано или подоцна ќе завршат кога Европската унија ќе го посака деловниот модел што оваа франшиза стана. И, ако не, во тоа време.

Звездните војни на Џеди: паднатиот ред

Star Wars Jedi: Fallen Order е последниот наслов на она што досега беше познато како Star Wars од Respawn Entertainment, игра за која не е објавено ниту едно видео бидејќи нема да се појави на пазарот до крајот на следната година. Оваа игра ја раскажува приказната за edедаи заробени од Империјата, акција што се одвива помеѓу епизодите III и IV од „Војна на Starвездите“.

Команда и освојување: Ривали

Команда и освојувања: Ривалите се први на мобилни уреди понудени од ЕА, што е враќање на сагата Команда и освојување. Команда и освојувања: Ривалот е возбудливо и конкурентно искуство создадено за дефинирање на стратегија во реално време за мобилни уреди, во интензивна борба еден на еден во реално време, каде што играчите ќе треба да ги стават своите вештини на тест во борбите во војната за Тивериј. Доминирајте на бојното поле со постојана контрола на вашите сили, уништете ги вашите ривали и однесете ја својата војска до победата.

Химна

Химната е новиот проект во кој работи Биовар, RPG каде треба да патуваме низ свет што ја меша најнапредната технологија со урнатините на цивилизацијата што престана да постои за да се бори со нашите непријатели, без разлика дали се тоа beверови или луѓе.

Расплетува два

Независните игри имаат свое место и на ЕА. Unravel Two е соработка со два играчи што сега е достапно во продавниците за потекло, Сони и Мајкрософт за 19,99 евра.

Море на самотијата

Премисата на оваа игра што беше претставена на доделувањето на наградите за игри 2016 година, е ефектот на осаменост и е дека кога луѓето се сами, можеме да се претвориме во чудовишта. Кеј, главниот јунак на оваа приказна, оди на пат, откако стана чудовиште, да открие зошто стана и како може повторно да стане човек.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.