Работиме во таблета Elements Terra 7 QCI

Добри вести за сите читатели на оваа веб-страница, бидејќи денес ви донесуваме интересен натпревар за кој можете освојте таблет Elements Terra 7 QCI потполно бесплатно Благодарение на соработката со веб-страницата Express51, старата експресна понуда на PcComponentes се издвојува по тоа што секогаш нуди бесплатен превоз, пратки за 24-72 часа и 51 ден враќање. Elements Terra 7 QCI е 7-инчен уред со 1 GB RAM меморија, 8 GB ROM и Android 6.0. Ако сакате да знаете како да ја освоите оваа награда, тогаш продолжете да ја читате статијата.

Карактеристики на елементите Terra 7 QCI

Пред сè, ќе ги видиме техничките карактеристики на уредот.

Екран

 • 7-инчен повеќекратен екран со 5 точки и резолуција на 1024 x 600 пиксели

Процесор / меморија

 • Quad Core процесор @ 1.3GHz
 • 1 GB RAM меморија
 • 8 GB ROM

Камера

 • Предна камера од 0.3 MP
 • Задна камера од 2 MP

Пристаништа / врски

 • Wifi 802.11b / g / n
 • Bluetooth 2.1
 • Слот за експанзија на микро SD

Други карактеристики

 • Батерија од 2.200 mAh
 • Оперативен систем Андроид 6.0
 • Напојување: Влез за наизменична струја 100 - 240V 50-60HZ и DC излез: 5V 2A.

Мерења и тежина

 • Мерења: 192 x 116 x 10.9 mm
 • Тежина од 296 грама

Содржина на кутија

 • Таблета Terra 7 QCI
 • Микро USB полнач
 • Упатство за употреба на шпански јазик

Учествувајте во томбола

Да се ​​натпреварувам и да ја освојам оваа таблета мора да ги следите посочените чекори во овој сјај.

Подарок за елементите Terra 7 QCI

Елементи Галерија на фотографии Terra 7 QCI

На следните фотографии можете да ги видите сите детали за оваа таблета.

Среќно на сите!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хавиер Белтран Карселер dijo

  Одлично добро подарување, ви благодарам многу