Енергија Систем лансира три звучници со интегриран асистент Алекса

Од крајот на минатиот месец, компанијата на Jeеф Безос, Амазон, им ја стави практично достапна на сите Шпанци целата палета на звучници Ехо што моментално се на пазарот, освен шоуто за ехо на Амазон, паметниот звучник со интегриран дисплеј, уред што во моментот се чини дека не доаѓа наскоро на Пиринејскиот полуостров.

Искористувајќи го фактот дека сега Алекса, асистент на Амазон, зборува шпански, шпанска компанија Енерџи Систем штотуку претстави три нови паметни звучници, сите управувани од Алекса, со кои ќе можеме да го извлечеме максимумот од неа и кои се исто така дизајнирани да се сместат практично во секоја просторија во нашиот дом.

Енерџи Систем така станува прва шпанска компанија која го интегрираше асистентот Алекса во своите производи И, патем, јасна алтернатива и за Google Home и Amazon Echo. Трите модели што компанијата ги претстави се: Енергија паметен звучник 7 кула, Енергија паметен звучник 5 Дома и Енергија паметен звучник Зборување.

Енергетски паметен звучник 7 кула

Бидејќи можеме добро да го заклучиме името на овој уред, Energy Smart Speaker 7 Tower е a звучна кула со кои можеме да комуницираме преку говорни команди, да управуваме со Fire Stick, да пуштаме музика од Spotify или Amazon Prime Music ... преку далечинскиот управувач што го интегрира.

Оваа кула на звук ни нуди а Моќност од 40w со привлечен дизајн кој одговара и изгледа добро во кој било агол од куќата. Покрај тоа, благодарение на функцијата Multiroom, можеме да поврземе различни уреди преку Wi-Fi конекцијата за да ја пуштиме истата содржина на сите звучници.

Енергетскиот паметен звучник кула 7 сега може да се резервира преку Официјална страница на Енерџи Систем за 129 евра. Достапно од 15 декември.

Енергетски паметен звучник 5 Дома

Овој модел ни ги нуди истите карактеристики како кулата, но без контрола и со а 16w моќност. Овој модел, кој ни ги нуди истите функции како кулата, е достапно за 99,90 евра. Достапно од 13 декември.

Енергетски паметен звучник 3 Разговор

Енергетскиот паметен звучник 3 Разговор исто така ни нуди и истите карактеристики како и двата претходни модели, но со помала големина што се вклопува во кој било агол од кујната и моќност од 5w. Е достапно за 69,90 евра преку веб-страницата на производителот. Достапно од 19 ноември.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.