Енергетски телефон Макс 2+, средниот опсег е тука за да остане

енергија-макс2

„Енерџи Систем“ вчера ја претстави својата нова палета уреди, меѓу кои не може да недостасува theвездениот производ, „Енергетски телефон“. Тие беа доволно kindубезни да ни покажат два нови паметни телефони, Енергетски телефон Макс 2+, за кои ќе зборуваме сега. Јасна посветеност на средниот опсег, без намалување на перформансите или покажување големо браво, „Енерџи Систем“ има за цел да им понуди на потрошувачите токму она што го купуваат. Го тестиравме фаблетот „Енерџи Систем“, кој ќе биде бесен овој Божиќ, и сакаме да ви кажеме за нашето искуство со него.

Energy Phone Max 2+ е уред со среден опсег, со завршувања со поликарбонат, во согласност со цената презентирана од уредот. Покрај тоа, тој е материјал што многу корисници го претпочитаат заради неговата отпорност. Не следи во пресрет на другите производители, тој претставува рамен екран (без стакло 2,5D) што ќе ни овозможи да го поставиме калено стакло на должност без загриженост. Што се однесува до дизајнот, свеж и излезен со прилично класични бои, што ќе ни овозможи да не останеме незабележано со нашиот Max 2+, без да бидеме строги. Грубиот поликарбонат на грбот е впечатлив, иако можеби е премногу лесен за да се извалка.

max-2

Хардверски, со екран 5,5 инчи во HD резолуција со IPS панел, ќе имаме повеќе од доволно за да репродуцираме аудиовизуелни содржини во сите ситуации. За да го направите ова, тој користи четири-јадрен процесор, благодарен од MediaTek, придружуван од 2 GB RAM меморија, што ќе биде прикажано доволно за повеќето задачи, без да се бара кога се во прашање видео игрите, се разбира. Што се однесува до поврзаноста, опсегот не недостасува 4G LTE, Bluetooth 4.1 и microSD конекција до 128 GB Сè како и секогаш, рака под рака со системот Андроид, овој пат во верзија 6.0.

странично-максимум2

Камерата добива посебна важност по овој повод, 13 пратеници позади, со двобоен блиц за да се направат фотографиите што е можно пореални при слаба осветленост. За селфи, 5 MP кои се прикажани повеќе од доволно. Автономијата е уште една од силните страни, 3.500 mAh што ќе ги воодушеви корисниците, и тоа ќе ни овозможи да репродуцираме содржина на нејзиниот 5,5 XNUMX екран без да се грижиме дали ќе не оставиме блокирани. Од друга страна, започнува внатрешното складирање и паркира во 16 GB, Тоа не треба да претставува проблем, благодарение на читачот на microSD.

заден-xtreme-звук Технологијата Xtreme Sound, кој обезбедува 1W повеќе енергија, придружуван од двоен филтер што ќе ни даде јасност. Можевме да ги тестираме перформансите на аудио во доста неповолни услови, а реалноста е дека аудиото не остави без зборови, во уред кој чини само 159 € и можете да го купите во вообичаените трговци како што се El Corte Inglés или Worten.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Jaume dijo

    Многу скапо за тоа што го нуди