Energy Phone Neo 2, нокаунд цена за сите ситуации

енергија-телефон-нео-2

Продолжуваме со уредите што Energy Sistem ги претстави за време на Energy Next 2017, овој пат ќе разговараме за Neo 2, уред со толку ниска цена што ќе ви биде тешко да поверувате во количината на работи за кои е способен правејќи Во овој уред, шпанската мултинационална исто така сакаше да ја вклучи својата Xtreme Sound технологија, која гарантира 1W поголема моќност со супериорен квалитет. Toе разговараме малку за овој уред од средна класа кој вклучува најспектакуларна рекламна кампања и кој нема да остави никого рамнодушен. Energy Phone Neo 2 е уред за оние на кои не им треба повеќе.

За време на тоа не можев да не се смеам гласно неверојатната рекламна кампања за Energy Neo 2, затоа ја користам оваа можност да изгубите неколку секунди за да ја видите и да си поминете убаво.

Овој уред, како хардвер, ќе има 4,5 инчи на IPS панел. За да бидете секогаш поврзани, ќе имате технологија 4G LTE. Како и неговиот постар брат, се движи со процесор Четири јадрен MediaTek Придружени со 1 GB RAM меморија. За да уживате во содржината, ќе имате Android 6.0, како би можело да биде поинаку.

нео-2-страничен

8GB внатрешно складирање, што може да изгледа малку, сè додека не се сетите дека имате слот за microSD до 128 GB. Сепак, не гледаме последователни уреди за лансирање со толку малку флеш меморија, минималниот стандард веќе треба да биде 16 GB. Што се однесува до предната камера, 2MP за вашето селфи. Од другата страна ќе имаме 5MP со „Автоматски фокус“.

компаративно-нео2

Theубопитниот допир го става неговиот втор случај, кој доаѓа во кутијата и кој можевме да го тестираме. Со тиркизно зелен тон, за да можете да го облечете вашиот Neo 2 како што се чувствувате тој ден, сериозно црно или забавно тиркизно. Конечно, запомнете дека имате технологија Xtreme звук, што гарантира спектакуларно аудио во која било состојба, и најдоброто нешто, цената, само 89,90 € за целата публика.

neo2


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.