Energy Phone Pro 3, новиот облог на Energy Sistem сега е официјален

Енергија Телефон Про 3

Светскиот мобилен конгрес продолжува да напредува со полна брзина, и покрај фактот што нема многу присуство во Шпанија, тој успеа да издвои лажат меѓу насловите на денот. Таа привилегија беше за „Енерџи Систем“ и за нејзината нова Енергија Телефон Про 3, новиот мобилен уред на компанијата за срце во кој се ослободуваат нови и интересни технологии.

Меѓу нив двојна задна камера или сензор за отпечатоци, и исто така има инсталирано Android Nougat 7.0 природно, нешто што секогаш се цени. Исто така, кога ќе стигнеме до цената и достапноста во овој напис, ќе сфатите дека Energy Sistem продолжува да се обложува на квалитет по намалени цени.

Во однос на дизајнот, „Енерџи Систем“ продолжува да се обложува на линијата за континуитет што веќе ја видовме во „Енергија Телефон Про“ и дека толку многу ни се допадна кога го анализиравме уредот. Energy Phone Pro 3 повторно може да се пофали со тело со метален финиш и во кое се погрижија сите детали, вклучувајќи го уште еднаш прекрасното лого на шпанската компанија на неговиот грб.

Карактеристики и спецификации

Следно ќе ги разгледаме главните карактеристики и спецификации на овој нов Energy Phone Pro 3;

 • Димензии: 76,4 x 154 x 8,2 mm
 • тежина: 160 грама
 • Екран: 5,5-инчен IPS со Full HD резолуција
 • Процесор: Mediatek Octacore Cortex-A53 1,5 GHz
 • RAM меморија: 3 GB
 • Внатрешна меморија: 32 GB може да се прошири преку microSD картички до 256 GB
 • Задна камера: Двоен AF 13 мегапиксели со можност за сликање 3Д фотографии
 • Предна камера: 5 мегапикселен сензор
 • Оперативен систем: Android Nougat 7.0
 • Batería: 3.000 mAh со брзо полнење
 • Otros: Сензор за отпечатоци, Wi-Fi 802.11 b / g / n, USB тип C, Bluetooth 4.1, 4G, GPS, GLONASS ...

Со оглед на овие карактеристики и спецификации, несомнено е дека се соочуваме со терминал кој ќе стане дел од таканаречениот среден опсег на пазарот, иако со допир на најинтересните high-end како што е двојната камера или моќта и перформансите што ќе ни ги понуди процесорот како Mediatek Octacore Cortex-A53.

Двојна камера, одличен облог на Енерџи Систем

Енергија Систем

Еден од елементите кои најмногу го привлекуваат вниманието на оваа нова Енергија Телефон Про 3 е без сомнение двојна задна камера, што до сега го имавме видено само на неколку терминали, повеќето припаѓаа на таканаречениот врвен пазар.

Впечатлива е и поставеноста, што е вертикално одзади, за разлика од повеќето двојни фотоапарати. Исто така, благодарение на оваа нова технологија од шпанската компанија ќе можеме уредувајте фотографии откако ќе бидат направени за да ја прилагодите точката на фокус, да ги отстраните несаканите предмети или луѓе, па дури и да ги прегледате во 3Д. Како aубопитност, можеме да ви кажеме дека можеме да го користиме дури и популарниот Google Cardboard за да прегледаме слики направени во три димензии.

Во врска со интерфејсот на фотоапаратот, „Енерџи Систем“ продолжува да се обложува дека ќе ни го понуди интерфејсот на акции на „Гугл“ со мали прилагодени поставки за двојната камера, нешто што е секогаш многу добредојдено.

Резултатите, од малку што успеавме да го тестираме терминалот на MWC, се повеќе од добри, а можноста за уредување на фотографиите потоа дава голема предност во однос на другите уреди од овој тип и кои се движат во истите области во што овој Energy Phone Pro 3 ќе го премести кога за неколку дена ќе биде достапен на пазарот.

Цена и достапност

Како што е официјално потврдено од „Енерџи Систем“ Овој нов Energy Phone Pro 3 ќе може да се купи од 28 април, за цена што ќе биде 269 евра.

Доколку сте убедени во овој нов смартфон од шпанската компанија, сега можете да го резервирате преку нејзината веб-страница до која можете да пристапите од следниот линк, иако испораката никогаш нема да биде пред 28 април, датумот на издавање е одреден за овој нов мобилен уред. Покрај тоа, за неколку дена или недели ќе започне да биде достапен во специјализирани продавници и секако во виртуелни продавници како што е Амазон.

Што мислите за овој нов Energy Phone Pro 3 што ќе биде достапен многу скоро?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.