Објавена е слика на Blackberry Neon, следниот терминал на Balckberry со Android

BlackBerry Neon

Останаа многу малку денови за уредите со Android да бидат официјално претставени под брендот Blackberry. Овие уреди се непознати или барем биле сè додека не ја дознаеме сликата за една од нив новите терминали што ќе бидат претставени на 29 јули. Овој терминал е познат како BlackBerry Neon.

Терминалот ќе биде првиот од нив што ќе има Android, а не BlackBerry тастатура, важен чекор за стариот RIM. Сепак, овој пат Blackberry не го создаде уредот, но го создаде Алкател во име на првиот.

Blackberry Neon ќе биде првиот мобилен телефон на Blackberry кој ќе има Android и нема физичка тастатура

Blackberry Neon ќе ја има најновата верзија на Android придружена со 5,2-инчен екран, процесор Snapdragon 617, 3 GB RAM, 16 GB внатрешна меморија и ниска батерија од 2.610 mAh што ќе направи да мораме да се поврзуваме почесто од она што ние би сакал мобилниот телефон до излезот, иако ова ќе биде за кратко време оттогаш Blackberry Neon ќе има Брзо полнење на Qualcomm. Дури и со ова, многумина го фокусираат овој Blackberry Neon во рамките на средниот опсег на паметни телефони, иако е прилично интересен среден опсег.

Се зборува за новиот Blackberry Neon тоа ќе чини 350 долари на американскиот пазар, цена што може да се надмине во Шпанија, достигнувајќи 400 евра, иако ако навистина ја бараме приватноста и безбедноста на Blackberry, цената е доста интересна.

Во секој случај, податоците за цената, како и датумите на лансирање на овој нов терминал нема да бидат познати до следниот ден 29, како и можеби придружник на Балкбери Неон, партнер кој исто така ќе има Android како што изјави извршниот директор на компанијата пред неколку недели. Но Дали може да има повеќе изненадувања од Blackberry? Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.