[Е3 2014] Што претстави Nintendo?

Во еден E3 полн со протекување, рани соопштенија и неколку големи изненадувања, Нинтендо тоа беше најлесно да го изненади. На крајот, вистина е, тој играше на картата што сите ја чекаа, оставајќи ги другите на цевка, замислуваме подоцна. И да, тоа лице е ново Zelda чија кратка реклама можете да ја видите подолу и тоа ме остави да сакам многу повеќе. Штета што остатокот од конференцијата беше мешавина од датуми за веќе најавени игри, наслови за преземање и неколку „ситни“ игри (зборувајќи за Nintendo, ова во никој случај не е негативно) како новиот Јоши или оној експеримент наречен Splatoon .

По скокот, ги имате сите информации за конференција што имала свои бизарни моменти (гледајќи ги Ивата и Реџи како исфрлаат кои Гоку и Вегета) беше нешто засрамувачко и служеше и за презентирање на таа отворена тајна во која се наоѓаат куклите на Нинтендо најчистиот стил на Skylanders, т.н. amiibo. Имаше време, веднаш по конференцијата, за морето сомнежи поради изненадувачките најави, надвор од дигиталниот настан на Nintendo, како што е ексклузивноста на Devil's Third или новиот Starfox. По скокот, повторуваме, сè добро детално.

Да, конференцијата започна со ова лудо видео што служеше, покрај тоа што ги видоа Лута и Реџи како лудуваат, го претстави амиибо, тој вовед во светот на играчките „a la Skylanders“ од Нинтендо и му даде нов изглед на Супер Смаш Брос.

Исто така, видовме добра група платформи за следните неколку месеци на конзолата. Прв кој ќе пристигне ќе биде Captain Toad: Treasure Tracker, наслов што изгледа како експанзија на Super Mario 3D Land и ќе го има Toad како главен лик. За 2015 година, Woolly's World на Јоши е титула на славниот лик на Нинтендо во стилот на Кипското епско предиво, обложувајќи се на убава естетика. И, исто така, дигитално, ќе дојдат Кирби и Виножито проклетство, наслов што ќе се обложува на употреба на стилос на екранот на гејмпадот Wii U

Во низа познати наслови, бевме во можност да бидеме сведоци на два трејлери за Бајонета 2, кои ќе доаѓаат со адаптација на првиот, Xenoblade Chronicles X и Hyrule Warrios. Има датуми за сите три, со новиот „Монолит мек“ оди во 2015 година.

Конечно, имаше време за нова група на нови наслови, вклучително и Splatoon, конкурентен експеримент со стрелачи во кој, преку пиштоли за бојадисување и трансформации на лигњи, ќе мора да пополниме сцена со боја. На конференцијата се појави и шпекулираниот Mario Maker, игра чиј наслов е целосно описен. А што се однесува до 3DS, конференцијата малку даде на преносливата конзола на компанијата надвор од официјалниот трејлер за преработките на Покемон Руби и Сафир.

И, накратко, на тоа се сведочи во три четвртини од еден час што траеше дигиталниот настан на Nintendo. Веднаш штом заврши, збунетоста владееше кога како официјално се појави најавата за новиот Starfox од Мијамото, покрај два други проекти за Wii U: Project Giant Robot и Project Guard. Во следните новости детално ќе детализираме што можеме да очекуваме за следната година од јапонската компанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.