Theенската дојка во видео игри

Соул Калибур Ајви

Со текот на времето, доживеавме спектакуларен скок во графичката претстава и техниките што се користат во видео игрите за рекреирање на светови и ликови кои се пореални, детални, кредибилни и полни со живот. Во минатото, имавме концизни екрани на програмите на оние компјутери кои извршуваа игри на касети, каде што ликовите и околината беа грст пиксели остатокот го остави на фантазијата, но сега голем број различни моќни алатки ни овозможуваат да се восхитуваме на чудата како што се Последниот од нас.

Една од фигурите што се прикажани илјада и еден пати во видео игрите е онаа на жените, сексот кој, патем, секој пат се пробиваше меѓу гејмерите и го прави ова хоби да престане да се гледа како активност повеќе наменета за сексуалниот маж . Денес ви донесуваме историски осврт за тоа како еволуирал, и на спектакуларен начин, сцена на женска анатомија и женски гради во видео игри.

Варварин: Крајниот воин 

Варварин Варварин

Иако насловната страница на оваа популарна претстава од 1987 година ветуваше емоции од најразличен вид, вистината е дека поставувањето на женските силуети во рамките на играта не одговараше, дури ни од далечина, со впечатливиот капак.

 

Metroid

Самус аран

Се разбира, оваа слика на меѓугалактички ловец нема никаква врска со тоа. Самус аран со кои моментално нуди кога не го носи својот витален костум. Она што го гледате на овие редови, беше дефинитивната награда на играта Metroid de НСВ откако ќе го заврши во рекордно време.

 

Костум за одмор Лари

Костум за одмор Лари

Програмата запаметена по зачинетиот тон, ова беше нивото што ни овозможи да уживаме со 8-битна технологија во 80-тите.

 

Darkstalkers

Темни сталкери

Необична и популарна борбена игра на Capcom имаше неколку женски борци добро запаметени од сите во својот список: зборуваме за вампирот Мориган и мачето Felicia. Не е ни чудо што многу cosplayers се облекуваат како овие ликови.

 

Маи Ширануи

Маи Ширануи

Маи Ширануи

Оваа нинџа дебитираше во сагата Фатална бес Не дека таа е точно мајстор во уметноста на Стелт. Во неговиот последен настап во Крал на борците XIII -одлична борбена игра, сè е кажано-, SNK избра драматично да ги зголеми одредени атрибути на воинот.

 

Лара Крофт

Лара Крофт

Еволуцијата на една од омилените и најиконични хероини на видео играта е вистинска трансформација од оние зачетоци на нејзините полигонални авантури во 3Д - уште во 1996 година - до прекрасната последна рата со која нè воодушеви и во минатото и во новата генерација.

 

Anоана мрачна

Anоана мрачна

Софистициран и смртоносен. Со таа слика го запознавме протагонистот на Совршено темно, тоа импресивно fps за Нинтендо 64 што воодушеви легии на гејмери. Штета што следната игра на хероината се покажа како толку потрошна и франшизата е мртва од рацете на Мајкрософт -таму Нинтендо Тој беше некако несмасен дозволувајќи им на оваа интелектуална сопственост да избега. Како aубопитна белешка, името на протагонистот е инспирирано од тоа на Anоан од Арк (на француски, Anоан д’Арк)

 

Cortana

Cortana

И покрај тоа што е АИ, последен пат видовме Cortana Во игра на ОреолТој имаше зголемен ... карактер со посексуална слика.

 

Крв

Крв

Овој вампир глумеше во неколку игри во физички формат - прилично за жалење - и друга дигитална - повеќе сварлива - па дури и погубна Уве Бол ги адаптираше своите авантури на филм во висина на накитот што овој режисер го потпишува. Единствената незаборавна работа за оваа франшиза е нејзината секси протагонистка.

 

Ромбл рози

Ромбл рози

За оние кои не знаат, Ромбл рози е борбена игра од генерацијата на PlayStation 2 каде учествуваа само жени. Борците беа секогаш оскудно облечени и обезбедуваа повеќе од впечатливи сцени. И да, игра направена во Јапонија како што многумина би се сомневале на почетокот.

 

душата Calibur

душата Calibur

Како што минуваа годините низ оваа легендарна франшиза, градите на нејзините протагонисти пораснаа на необичен начин, детал што обично е причина за потсмев кога цениме неприродни размери за некои од воините во списокот на играта. Класиците се предниот дел на Ivy или де Таки.

 

Bayonetta

Bayonetta

Зборуваме за најсексапилната и најопасна вештерка во видео игрите. Создадено од јапонски умови, Bayonetta таа беше практично гола кога ги правеше своите најмоќни напади. Хак & режа што веќе е класика во изминатата генерација и чија втора рата ќе пристигне исклучиво Wii У подоцна оваа година.

 

Mortal Kombat

Mortal Kombat

Најновата рата од најконтроверзната смртна борба дојде со голем број нови карактеристики, содржина и подобрувања што ја натераа да стане најкомерцијално најуспешната игра на сагата создадена од Ед бун y Johnон Тобијас. Не само што победи во однос на играта и насилството, нејзините борци имаа и дотерување со повеќе од изненадувачки третман - иако за ништо на светот не би споделила романтична вечер со дамата Милена-.

 

Жив или мртов

Жив или мртов 5

Јапонска борбена сага, клуч и референца во она што се однесува на претставата на женската биста. Нивните игри имаат специфично мени во рамките на опциите каде можеме да избереме третман и физика што ќе ја добијат градите на борците. Во моментов имате Dead or Alive 5 Ultimate намалена цена за PlayStation 3 -на конзолата Sony има и верзија freemium повик Основни борци- Ј Xbox 360, многу препорачана борбена игра за спектакуларноста ... на нејзините удари и интензивна игра.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.