Shareешка споделување. Како да споделувате мултимедијални датотеки речиси без ограничувања.

Преземете и поставувајте датотеки од сите видови

EПостојат голем број страници кои нудат услуги за складирање на големи датотеки како што се MegaUpload или RapidShare, за да ги именуваме најпознатите, но тие се ограничени со големината на поставувањето и особено со ограничувањето на бројот на преземања. Ако сакаме да ги зголемиме овие поволности во овие услуги, треба да платиме надомест за пристап до премиум сметка со помалку ограничувања. Но, жежок удел се појави на сцената! нова страница каде што можете да споделувате датотеки до 200 мегабајти без ограничување на поставување или преземање. Не знам колку долго ќе можат да се држат со тој ритам без да наплатат денар, но засега работата е вака:

 • складирање слободен од сите видови датотеки.
 • 200 мегабајти максимална големина по датотека
 • Грев граница за преземање
 • Грев ограничување на поставување
 • Грев ти чекаш
 • Со сервери супер брзо

BПа, со ова мотивационо писмо немаше друг избор освен да докажеме дали е вистина она што го ветија и дали тоа е резултатот:

Топла споделување

Поставувањето датотека со РАР продолжение од 197 мегабајти траеше повеќе од два часа и вистината е дека е премногу долго за да се чека, иако ако не брзате не е лошо ниту тоа. Но, голема предност е со малите датотеки како што се фотографии, аудио, итн., Кои навистина брзо се поставуваат. Покрај тоа, дури не е потребно да креирате сметка за да поставувате или преземате датотеки, а датотеките што ги поставувате може да се направат приватни или јавни, така што само пријателите што ќе ги обезбедите врските можат да ги преземаат или да дозволат сите да ги гледаат вашите поставувања до каде што можат преземете ги. Ако ве убедило жешка акција Beе ве интересира да го прочитате следното упатство за тоа како да поставувате и споделувате датотеки (видеа, фотографии, филмови, музика и датотеки) со вреден споделување.

1-ви) Префрлете се на топла акција! и прочитајте ги условите за употреба. Веќе знаете дека за да користите ваков вид услуга мора да ги знаете и прифаќате условите на услугата, меѓу кои се издвојува дека не треба да поставувате материјал што има авторско право или авторско право или може да биде криминален. Неговата работа е да го искористи Hot Share! да испраќате свои фотографии и домашни видеа и да ги споделувате со вашите пријатели или со целиот свет потполно бесплатно.

Почетна страница за топла споделување

2-ви) Ако одлучите да продолжите да го користите жешкиот удел! Ајде да видиме како да ја поставиме нашата прва датотека, која ќе биде слика. За да го направите ова, кликнете на копчето "Прелистај" и ќе се отвори прозорецот "Подигнување датотека". Пребарувајте на вашиот хард диск за да ја поставите сликата и кога ќе ја најдете кликнете на «Отвори».

Испитување на хард дискот

Прозорец за поставување датотеки

3-ви) Сега кликнете на копчето «испрати сега!» и датотеката ќе започне да се поставува. Бидете трпеливи во зависност од големината на оние што ги поставувате, тоа ќе трае повеќе или помалку.

Копче за да ја поставите датотеката на серверот

Поставување датотека

4-ви) Кога ќе завршите со поставување на сликата, ќе видите екран како што следува:

Датотеката е поставена за споделување жешка

Да разгледаме подетално за што служи секоја опција за да можете целосно да го конфигурирате вашето поставување. Во горната третина од сликата ја имаме врската за преземање веднаш подолу каде што пишува «Преземи врска». Потоа, каде што пишува „Код за отстранување“, го имаме кодот што ќе треба да го избришеме поставувањето ако одлучиме дека не сакаме да остане хостиран на серверот. Подолу е малечка слика од поставената слика и веднаш до неа имаме низа врски што можеме да ги вметнеме во форуми, блогови и веб-страници.

Најголема третина од страницата со информации за поставување

Во центарот имаме две опции, првата е да ја внесете вашата адреса за е-пошта, така што ќе добиете е-пошта со сите информации што ги имате сега на страницата, односно ќе имате во е-пошта врската за преземање, кодот за да ја избришете датотеката и нема да мора сето тоа да го запишувате рачно. Како и да е, ако не ве интересира, не ставајте е-пошта и прескокнете го овој дел. Втората опција е да ги напишете адресите за е-пошта на вашите пријатели одделени со запирки за да им ја испратите врската за преземање. Можете исто така да додадете коментар, така што кога ќе ја добијат е-поштата да знаат што е тоа и кој го испратил. Во двата случаи, кога ќе одлучите, кликнете на „Испрати го!“ да ги испраќаме поштата.

Централно подрачје на страницата со информации за поставување

Конечно, во долната третина од страницата, имаме можност да го направиме нашето поставување јавно со трајно зачувување на сликата на нејзиното споделување! Сервери. Ако сакате да го сторите тоа, мора да му дадете име на поставувањето, да изберете категорија и да ја внесете вашата адреса за е-пошта. Исто така, мора да напишете краток опис за поставената датотека. Кога имате сè пополнето, кликнете на копчето «СПОДЕЛЕТЕ ГО!» и ќе ја зачувате вашата датотека на неодредено време на серверот Сподели го.

Долна третина од страницата со информации за поставување

На оваа последна слика можеме да видиме и на дното како тие нè потсетуваат дека сме одговорни за нашите поставувања и дека не смееме да ги кршиме авторските права.

Cсо ова завршивме и вие треба само да се движите помеѓу различните делови на топла акција! за да ги видите датотеките прикачени од други луѓе и да видите дали сте заинтересирани да преземате. Се надевам дека ова упатство за чекор по чекор е корисно за вас. Наскоро ќе се вратам со повеќе страници за поставување датотеки за да имате своја сопствена онлајн продавница. Поздрав од лозов орев.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Педро dijo

  Здраво Вини 😉 честитки за блогот и благодарам за одличните работи што нè откривате. Што се однесува до Hot Share, штотуку го пробав и се сомневам во последниот дел.
  Последниот дел би требало да биде опционален за да ја направи датотеката јавна, но ако не ги пополните полињата кога кликнувате на СПОДЕЛУВАЈТЕ, тој не одговара.
  И од друга страна, што значи тоа ако го пополните, ќе се зачува „трајно“? Ако не го пополните И / или не го објавите, дали истекува по некое време? Колку?
  Конечно, кажете дека завршив да го напуштам екранот со едноставно затворање и потоа проверив дека врските работеа.

  честитки

 2.   Педро dijo

  Се расчисти, ви благодарам.

 3.   Оцет убиец dijo

  Здраво Педро Ви благодариме за вашиот коментар Погледнете можеби упатството е малку долго и затоа беше малку збунувачко, но јас го разјаснувам.

  1º) Не треба да кликнете СПОДЕЛУВАЈТЕ, само треба да кликнете на ова копче ако сакате трајно да го зачувате на серверите за споделување. Логично, ако сакате да го направите ова, треба да ги пополните полињата од последниот дел и ако не ги пополните, тие не се чуваат трајно.

  2-ри) Во моментот кога ја подигнувате датотеката, веќе имате достапни врски за преземање на екранот, така што нема што друго да ги запишете за преземање кога сакате. Друга работа е што сакате да ги зачувате линковите во е-пошта или да ги испратите до вашите пријатели, тогаш ќе мора да ги пополните соодветните полиња и да кликнете на ИСПРАТИ го!

  3то) Ако не го споделите, односно не ги зачувате датотеките трајно, тогаш ако не ги преземете за 30 дена, никој нема да биде избришан. Ако го споделите, тие би требало да останат „трајно“ како што велат, во секој случај, не верувајте премногу во ова.

  Се надевам дека сè ти беше појасно. Поздрав

 4.   EM7I dijo

  СТУПЕНДО ми се допаѓа ..

 5.   МОНАХОС dijo

  НАЈДЕТЕ КЛУЧНИ ПОДАТОЦИ, ПРОЧИТАВ ОКОЛУ 10 ФОРУМИ, но НИКОЈ ОБЈАСНУВА ДЕКА МОРАТЕ ДА ЈА КОПИРАТЕТЕ ФОТОТО ОД СТРАНИЦА ЗА ИНТЕРНЕТ, ДАЛИ HI5, ФЕЈСБУК ИТН. … .БЕЛО БЛАГОДАРНО

 6.   Астро dijo

  Одлична информација ви благодарам за вашиот придонес бев многу среќен

 7.   Алекс dijo

  Многу добар совет беше многу корисен, благодарам

 8.   Маурисио Паз dijo

  Добредојдовте на HotShare! Може да испраќате која било датотека!

  Ве молиме, изберете ја датотеката што сакате да ја поставите!

  Добијте ја врската за преземање и споделете ја

  Бесплатни и неограничени поставувања и преземања! (Макс 2 GB по датотека!) 2010 година

 9.   Роберто dijo

  Здраво оцет: Јас сум во дилема како да вметнам слика на потписот на мојата жешка пошта, разбирам дека има чекор во кој мора да ја поставите сликата на некоја страница, јас го правев тестот, но сепак секогаш кога ќе испратам е-пошта, во просторот за слики покажува само празно поле.
  Би го ценел вашето водство во врска со ова.

 10.   kate dijo

  Здраво Роберто
  Види, ќе го сториш следново, ми успеа.
  отворете го вашиот Фејсбук и вашата е-пошта каде што пишува потпис
  потоа одиш на Фејсбук, ја ставаш сликата на профилот, ја влечеш во полето за hotmail каде пишува натпис
  и кога ќе ја повлечете сликата, таа влегува во полето каде што пишува потпис
  го ослободувате глувчето и сликата се држи
  во полето за потпис
  и воила, спаси и воила
  Се надевам дека работи за мене, работеше 100%

бул (точно)