BlackBerry Mercury може да се види на слики

BlackBerry Prague

BlackBerry престана да има значителна тежина на пазарот на мобилни телефони, како што тоа го стори неодамна. Сепак, Канаѓаните продолжуваат да се обидуваат да постигнат одредено значење со лансирање на нови уреди, без да постигнат вртежен успех како да имаат постигнато други компании.

BlackBerrry Passport беше еден од првите обиди, подоцна следен од BlackBerry Priv, во кој за прв пат го видовме оперативниот систем Андроид. Во поново време, ги видовме BlackBerry DTEK 60 и DTEK 50, што сега може да им отстапи место на BlackBerry Mercury, најновиот уред од компанијата предводена од hон Чен и тоа во последните часови се гледа на неколку филтрирани слики.

Облогот продолжува да биде на физичката тастатура во која многу корисници се в loveубија пред многу години, кога екраните на допир сè уште не се појавија. Денес тие практично немаат ниша на пазарот, но на BlackBerry мислат така.

BlackBerry Mercury со тастатура за збогум на пазарот за телефонија

BlackBerry Mercury

Овој нов мобилен уред, кој ќе биде последниот од BlackBerry, ќе биде терминал од среден опсег, иако има аспирации да се провлече во високата класа. Haveе има 4.5-инчен екран со сооднос на екранот 3: 2, така што нема да биде панорамски како што се случува во другите паметни телефони на пазарот.

Внатре наоѓаме а Процесор на Qualcomm, за кој сè уште не го знаеме неговиот модел, иако неговата брзина на часовникот знаеме дека ќе биде 2GHz. RAM меморијата ќе биде 3 GB и ќе има простор од 32 GB што во моментот не е потврдено дали може да се прошири со помош на microSD картички.

Во врска со терминалните камери, на предната страна ќе видиме камера со сензор од 8 мегапиксели и на задната страна сензор од 18 мегапиксели. Се надеваме дека во овој аспект BlackBerry ќе може да се подобри, бидејќи во претходните уреди ова беше несомнено една од неговите слабости.

Без сомнение, една од нејзините одлични атракции ќе биде физичката тастатура, која многумина сè уште ја претпочитаат во споредба со тастатурите на допир што можеме да ги користиме на повеќето терминали што денес се продаваат на пазарот.

Може ли овој нов терминал на BlackBerry да најде лажат на пазарот?

Искрено Многу се плашам дека овој BlackBerry Mercury ќе остане незабележан од пазарот како и многу други во последно време. Канадската фирма не знаеше како да се прилагоди на новите времиња кога пазарот почна силно да се менува, а сега не знае како да развие уреди што навистина можат да ја интересираат пошироката јавност на пазарот на мобилни телефони, што е оној што на крајот ве става во рајот или пеколот.

Ова ќе биде последниот BlackBerry од канадската компанија, кој тие исто така ќе го произведуваат сами и како што рековме ќе биде еден од многуте, можеби премногу, што се достапни на пазарот во моментов.

Јас го имам кажано тоа стотици пати, но посакувам BlackBerry да направеше, или поточно да направеше моќен смартфон од т.н. high-end и да ги вградеше одличните карактеристики што еден ден го направија да води на пазарот со огромен авторитет .

BlackBerry

Достапност и цена

Во моментов, сè што знаеме за BlackBerry Mercury е благодарение на гласините и протековите што се случуваат, покрај малата информација што ја откри hон Чен, извршниот директор на BlackBerry. Замислуваме дека овој нов мобилен уред ќе биде официјално претставен наскоро, иако во моментот нема утврдено датум на патоказот на канадската компанија.

Во однос на неговата цена, можеме да очекуваме сè и тоа е дека најновите BlackBerry смартфони, и покрај тоа што не се уреди од висока класа, имаа цена слична на паметните телефони што го сочинуваат тој опсег на пазарот.

Дали мислите дека BlackBerry Mercury ќе го најде своето место на пазарот и ќе заврши како успешен?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роберто dijo

  Ако се продава во Латинска Америка и има добра цена, сигурен сум дека е, физичките тастатури се идеални за оние кои го користат телефонот како алатка за работа

 2.   Ann dijo

  секако дека ќе биде успешен, и покрај инвазијата на тастатурата на допир, многумина од нас не сакаат да ја напуштат физичката тастатура. За среќа, сè уште постои компанија што не зема предвид