7 многу зависни игри за вашиот паметен телефон

Лути птици

Една од најголемите можности што ни ги понудија паметните телефони е да можеме да уживаме во стотици игри насекаде и во кое било време, да можеме да ги завршиме, на пример, оние моменти на здодевност во кои не знаеме што да правиме за да се забавуваме. Секој корисник што можеме да го избереме стотици опции, од спортски игри, преку тркачки игри, па дури и графички авантури или закачки за мозокот.

За сите оние кои сакаат зависни игри, кои се закачуваат од првиот момент за забава и забава, денес ви подготвивме список со 7 многу зависни игри за вашиот паметен телефон. Можеби повеќето од вас веќе ги познаваат и дури имаат играно со часови, но сигурно некои од нив ќе бидат вашата омилена игра овие наредни неколку дена и со која уживате како вистинско мало дете.

Подгответе го вашиот мобилен уред и отворете го Google Play или App Store, бидејќи скоро сигурно ќе ви треба за да преземете повеќе од една игра што ќе ја предложиме веднаш подолу.

Безнадежна: Темната пештера

Безнадежна: Темната пештера

БезнадеженМожеби не е многу позната игра за повеќето корисници, иако се случи да биде една од најдобрите што можеме да ја најдеме на пазарот денес за да уживаме во оние мртви моменти што сите ги имаме во јавниот превоз или дури и на работното место.

Среде темнина ќе треба да ги елиминираме чудовиштата од секаков вид со потчукнување на нив. Секако Нема да ви недостасува огромна колекција на оружје што ќе ни овозможи да ги елиминираме сите наши непријатели на помалку оригинален начин.

Препорака, ако се плашите или изненадувањата не се ваша работа, можеби најдоброто нешто е да изберете друга игра која ќе ја најдете на оваа листа.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Безнадежна: Темната пештера
Безнадежна: Темната пештера
Развивач: Игри со Upopa
цена: слободен

Лути птици 2

На Лути птици или изнервирани птици веќе подолго време се едни од најсјајните везди на пазарот на мобилни игри, иако во последните месеци би можеле да кажеме дека изгубија малку лет.

Сепак, и без сомнение, во списокот на игри со зависност за нашиот паметен телефон, не би можеле да не вклучиме некои од различните верзии што се достапни за преземање. Во овој случај, ние останавме со Angry Birds 2 што ќе ни нуди долги периоди на забава додека лансираме птици со полна брзина за да се надминат нивоата.

Angry Birds 2 може да се преземе бесплатно за повеќето мобилни платформи, иако внатре и како и обично, можеме да направиме различни набавки за да добиеме помош или да ги надминеме нивоата на нешто поедноставен начин.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Лути птици 2
Лути птици 2
цена: слободен

Бонбони Здроби

Бонбони Здроби

Првично одлучил да не го вклучува Бонбони Здроби на оваа листа бидејќи и покрај тоа што е можеби најзависната игра за кој било мобилен уред, повеќето корисници веќе ја знаат и ја играат со денови и денови. Како и да е, конечно и откако ја видов мајка ми потполно закачена, не успеав да престанам да го вклучувам за да има некој што не го знае тоа, да уживаат.

Е навистина едноставна игра и во која ќе мора да напредуваме низ бесконечност на нивоа додека добиваме животи и собираме и разменуваме бонбони за да постигнеме успех.

И покрај фактот дека секој корисник може бесплатно да преземе верзија на оваа игра, внатре ќе најдеме десетици можности и моменти да потрошиме неколку евра кои секако ќе ни помогнат да поминеме нивоа и повеќе нивоа со поголема брзина. Секако, бидете внимателни, бидејќи ако занемарите ниту една секунда, ќе оставите добра грст евра во животи и други работи без да сфатите.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Бонбони гмечење Сага
Бонбони гмечење Сага
Развивач: Кралот
цена: слободен

Badland

El најдобра игра на годината 2014 на престижните меѓународни награди за мобилни игриНесомнено е еден од најпопуларните и на Google Play и во App Store, иако сè уште поминува многу незабележано од многу корисници. Зборуваме за Бедленд, многу зависна игра на платформа во која неговиот дизајн и атмосфера се згрижени до крајност, за да уживаат корисникот во секој момент.

Badland Исто така, ни нуди можност да уживаме сами или во режим на повеќе играчи, споделувајќи ја играта со најмногу 4 пријатели. Ако сакате да пробате забавна и зависност игра, без сомнение не треба да чекате повеќе за да ја преземете Badland и да уживате во темниот свет што ни го нудат.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
ЛОША
ЛОША
Развивач: Фрогминд
цена: слободен

Кооператив кошмар

Кооператив кошмар

Кооператив кошмар Таа е една од најдобрите игри што се моментално достапни на пазарот, иако ќе започнеме со лошо, а тоа е дека има цена од 3,59 евра, иако веќе можеме да ви кажеме дека вреди да се направи тој трошок.

Оваа игра се издвојува по својата одлична музика, за неговиот елеганција, за нивните графика и за нејзината атмосфера. Покрај сето ова, тоа ќе ни овозможи да уживаме и да се лепиме на нашиот паметен телефон подолго време. Можеме да кажеме дека кооперацијата „Кошмарот“ е најблиску до загатката што ќе треба да ја решиме за 10 движења.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Растенија против зомби

Растенија против зомби

Ако зборуваме за игри со зависност, сè попопуларната не може да изостане од оваа листа Растенија против зомби кои успеаја да закачат играчи од сите возрасти и од целиот свет.

Со «Едноставна мисија» да ги убиете сите зомби ниво по ниво користејќи различни растенија и артефакти, оваа игра ќе нè држи залепени за нашиот мобилен уред со часови. Според наше мислење, тоа не е многу комплицирана игра, но не верувајте си во себе, бидејќи како што напредувате, нивото на зомби ќе стане сè поопасно и ќе ги отежнува работите

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Микротрип

Микротрип

За да ја затвориме оваа листа, решивме да ја вклучиме Микротрип, зависност што се одвива во човечкото тело и чија цел е навистина едноставна; влезете во телото колку што можете или сте способни.

На микротрип ќе станеме најблиската работа до клетката со која ќе мора да избегнуваме бактерии и бубачки од сите видови и со цел, како што веќе рековме, да одиме што е можно подалеку, иако ова веќе ве предупредувам дека тоа нема да биде воопшто едноставна задача.

Достапно за преземање потполно бесплатно, доколку сè уште не сте го пробале, можеме само да ве охрабриме да си поминете убаво, иако тоа ако бидете внимателни дека „Микротрип“ предизвикува голема зависност.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Микротрип
Микротрип
цена: слободен

Оваа листа, како и многу други што ги направивме, би можеле да бидат бесконечни, иако решивме само конечно да вклучиме 7 натпревари. Сепак, сега би сакале да можеме да го прошириме знаејќи ги вашите препораки што можете да ни ги испратите преку просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.

Кои се вашите омилени игри во кои уживате секој ден на вашиот паметен телефон?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.