Задачи е апликација за клон Астрид за висококвалитетни списоци за обврски

Задачи

Астрид беше една од најдобрите апликации што ги имавме на Андроид пред неколку години за списоци со обврски. Некои од неговите карактеристики, како на пр потсетници за локација, беа многу добро прифатени и за нив успеа да се издигне како една од најдобрите апликации за продуктивност. Единственото нешто што исчезна од Google Play Store за да им се отвори место на другите како големиот Тодоист.

Задачите е една од оние апликации со отворен извор што се појавија окупирајте го левиот простор од Астрид, претежно како бесплатна апликација која нуди различни карактеристики без да помине низ полето. Монетизацијата на Задачите се должи на одредени прилагодувања што ви овозможуваат да ставите глазура на тортата, иако вистината е дека тие не се потребни за да се добие целиот сок.

Оваа апликација неодамна беше ажурирана и донесе со себе многу интересни вести како што се истакнатите теми, синхронизирајте со Google Tasks, Етикетите на Google Keep и многу други предности, како што е тој соодветно подобрен додаток за работната површина, за да има нешто дополнително.

Тие додатоци вклучуваат можност за префрлување помеѓу ноќен или дневен режим, дополнителни теми (може да се купат за микроплаќања) и можност за обележување списоци за обврски во стилот на Google Keep со бои и сите. Овие обоени етикети ви овозможуваат добро да ги категоризирате и класифицирате сите тие белешки, што ви дава одличен поен во ваша корист да се натпреварувате против Тодоист, една од најдобрите во оваа категорија.

Виџетот доби одредено подобрување, како што се тие теми и бои, и можноста за измени транспарентност преку лизгачот; на овој начин можете да го прилагодите додатокот. Во своите основни опции има потсетници за локација, задачи на паметни телефони и добро чуван интерфејс што покажува дека програмерите знаат што прават. Наскоро ќе ја видиме веб-апликацијата, така што има сè за да стане ваша апликација подготвена за работа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.