Запознајте ги новите Bluetooth слушалки со Samsung Galaxy Buds

Презентација на Галакси пупки

Долго време го имавме 20 февруари обележано на календарот. Денес конечно беше денот на Самсунг и чекањето вредеше. Покрај тоа што конечно се сретна со вистинскиот протагонист на денешницата во различните достапни верзии, Samsung Galaxy S10, имаше и други уреди на фирмата кои исто така ги зголемија очекувањата. Во текот на оваа недела исто така се зборуваше многу Новите слушалки на Самсунг. Но, не беше сосема сигурно дека ќе имаме можност да ги запознаеме попладнево.

По многуте изненадувања што ги донесе овој нов формат на настани, има и простор за новите Галакси пупки од Samsung, слушалките конечно подготвени да се спротивстават на самите AirPods на Apple. Без комплекси и знаејќи дека тие имаат придобивки над кој било друг модел, тие дојдоа да претстават сериозна алтернатива во секторот.

Вести презентирани од Галакси пупки

Слушалките „Галакси пупки“ на Самсунг конечно се испорачуваат интересни вести за секторот, и беше време. Тие први пристигнаа оваа година и од тие причини, и бидејќи тоа е Самсунг, тие ќе бидат предмет на сите светла. Намерата е да се направи разлика со опциите што моментално се достапни на пазарот. Гледаме како Самсунг обложува на новини, и тие со факти демонстрираат дека има уште простор за тоа. Добро за Самсунг.

Не е новина и е нешто што веќе постои во неколку модели. Галакси пупките ја имаат најновата верзија на Bluetooth 5.0 врска.Стандард за компатибилност помеѓу уредите што ја прави врската стабилна и континуирана во секое време. Samsung избира да ги опреми своите нови слушалки со ниво на стабилност во врската што обезбедува најдобро корисничко искуство можно. Резултатите ја поддржуваат оваа поврзаност, а корејската фирма ја прилагодува на својот нов модел.

La безжично полнење Тој е еден од квалитетите филтрирани во текот на овие недели. Повеќе позитивни поени за овој долгоочекуван гаџет што навистина ни се допадна. Понатаму, Откако го потврдија обратното безжично полнење во неодамна познатиот Samsung Galaxy S10, тие стануваат идеален придружник. Имањето безжично полнење ги прави уште еден гаџет од следната генерација. Зборовите безжични купуваат поголема смисла.

Галакси пупки со безжично полнење

Новина во форма на подобрување е зголемената изведба на батеријата. Новите слушалки на Самсунг имаат а 58 mAh батерија што ветуваат до 6 часа употреба континуирано. Многу повеќе од неговиот претходник. Понатаму, со еднократно полнење од 15 минути во неговиот случај можеме да уживаме дополнителен час и половина автономија.

Имаме осетлива на допир површина со кои можеме да комуницираме за да контролираме музика и повици. Покрај Гласовен асистент на Самсунг, Биксби, Вклучено е така што тие можат да уживаат во вештачката интелигенција најдобро што можат.

Материјали и дизајн од висока класа

Samsung се фокусираше на понудата на нова верзија на своите безжични слушалки кои надминуваат од многу причини. Иконата Xs не ги постигна резултатите што ги очекува производителот. И идејата е дека ова не се случува повеќе. Без слушалки со слаб квалитет, нивната продажба никогаш не се симна од земја и беше во стагнација скоро од неговото лансирање.

Автономијата беше голема ахилова пета на иконата Х. Иако Ниту живеењето во време со лансирањето на AirPods не беше лесно. Сега со обновен модел и многу подобро опремен од кој било, Samsung ги става сите карти на масата со најкомплетните слушалки на пазарот досега.

Почнуваме од околу високо квалитетни материјалии оние завршувања што живеат според она што може да го очекуваме. Изборот на боја е исто така мудар. Белата боја изгледа одлично на овој модел на слушалки, а изгледот на футролата / полначот е многу впечатлив. Можеме да ги најдеме во црна, бела и жолта боја.

Yellowолти галакси пупки

Слушалките имаат формат наречен интраурална, од кои скоро целосно се наоѓаат во ушите. Формат што или го сакате или го мразите. „Лошата страна“ што обично ја претставуваат е тоа тешко е да се постигне оптимално ниво на прилагодување за некои. Не се става во уво на идеален начин Можно е перцепцијата за квалитетот што ја добиваме да нема никаква врска со тоа што уредот е способен да го понуди.

За да постигнете совршено вклопување и да уживате во звукот што го нудат во целиот свој раскош, Samsung вклучува три различни големини на "гуми"кои влегуваат внатре во самото уво. Детал што може да направи разлика помеѓу одличното корисничко искуство и просечното.

Галакси пупки е супериорен ривал на AirPods

Поради отсуството на се повеќе уреди на приклучокот за слушалки 3.5 Jackек,  безжичните слушалки се во последно време „најнеопходниот“ гаџет. Да се ​​имаат безжични слушалки е нешто што им даваме приоритет на многу други додатоци. И, ако исто така не ни требаат кабли за полнење, добро, многу подобро.

Со најновите модели на паметни телефони, потребен е незгоден адаптер за да може да користи какви било слушалки. Земајќи ја предвид стапката со која се развива пазарот, каблите стануваат застарени. Samsung се приклучува на овој тренд со обезбедување квалитетен модел и со доволни карактеристики за да нема никаков комплекс.

Пупки од бели галаксии

Галакси пупките заминуваат од многу внимателен дизајн тоа оди добро од вид. Иако би можеле да кажеме дека тие личат на многу други уреди. Ценето е што тие немаат „инспирација“ во главниот ривал да се победи, AirPods. Претставувањето на уникатен и оригинален производ станува сè покомплицирано и Samsung се потруди да го постигне тоа.

Имајќи ги предвид нивните спецификации, нивниот дизајн и сè што тие се способни да понудат, можеме да го кажеме тоа AirPods веќе не го држат тронот. Ако некогаш го имаа. Покрај тоа, важно е да се знае дека цената на овие нови слушалки ќе биде под онаа што би можеле да ја очекуваме. Неговата цена ќе биде 130 долари, подолу колку чини сегашниот модел на AirPods.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.