Запознајте го новиот EZVIZ eLIFE

Денес зборуваме за еден од најмодерните гаџети во последно времеНа Нешто незамисливо пред една деценија, но денес, благодарение на нашите паметни телефони и технологијата што ја имаат, тоа е с increasingly почеста појава. А WiFi камера за надзор дека можеме да контролираме 100% со нашите мобилни телефони, на EZVIZ eLife.

Пребројте дома со безбедносниот систем не е достапен за секогоНа Трошоците за инсталација, а да не зборуваме за месечните надоместоци, честопати дури и не се појавуваат. Но, овој концепт радикално се промени во последно време. Благодарение на овој тип гаџети, можеме да сметаме на најсовремен безбедносен систем без потреба од голема инвестиција.

Ова е најголемата камера за надзор на батерија на пазарот

Најдовме камера за надзор што можеме да ја користиме исто толку за внатрешни и надворешни простори благодарение на неговиот дизајн, квалитетот на неговите материјали и нивната отпорност. Су цилиндрични  и избраните бои, сива и црна, нудат изглед на квалитетен производ, нешто што го потврдуваме кога го држиме во раце. Има тежина, која иако може да изгледа донекаде висока, можеме да ја сметаме за „нормална“ и имаме мир дека совршено се држи со навртената или магнетизирана потпора.

Можеме да го навртуваме на wallид користејќи а магнетизирана поддршка моќен, но едноставен за инсталирање. Значи, кога треба да ја наполниме батеријата, ќе треба само да ја отстраниме од магнетот, да ја приклучиме за потребното време на нејзината USB тип Ц порта и уште еднаш да уживаме во неговата неверојатна автономија. Фирмата ЕЗВИЗ нуди можност за соларен полнач што можеме да го инсталираме до камерата за да не треба да го отстрануваме во секое време од неговата поддршка.

Како функционира EZVIZ eLife?

El функционирање од овој тип на камери е многу поедноставно отколку што можеме да замислимеНа Всушност, едвај ни треба соодветна конфигурација, благодарение супер комплетна посветена апликација, можете да го користите од првата минута без претходно знаење. Домашна Wi-Fi мрежа Willе му помогне на нашиот паметен телефон, каде и да сме, да одржува контакт со камерата во секое време. Преку гласовни команди од нашиот уред можеме да активираме или деактивираме нарачки, да пуштаме претходно снимена порака или да направиме снимање во саканото време.

Преку апликацијата и скенирање на qr кодот што го наоѓаме во самата камера можеме да го додадемеНа И еднаш во апликацијата можеме да го користиме со полн капацитет. Можеме да снимаме дури и ноќе благодарение на него напредна ноќна визија во боја. Ние имаме двонасочен звук така што благодарение на неговиот микрофон и звучник можеме да комуницираме од далечина. 

Зафатете се со EZVIZ eLIFE по најдобра цена на Амазон

Што нуди EZVIZ eLife?

Една од карактеристиките што го прави EZVIZ eLife да се издвојува од својата конкуренција е нејзината внатрешна батерија. Ние сме порано една од ретките опции што ги наоѓаме на пазарот и можеме да ја користиме без каблиНа Има батерија од 7800 mAh нудат неверојатно автономија до 210 ден нема потреба од полнење. Без сомнение, траењето на батеријата што освојува поени за да стане опција за разгледување.

Покрај тоа, EZVIZ eLife има a 32 GB внатрешна меморија каде што можеме да ги зачуваме сликите на фотографија или видео што ни се потребни. Вашиот детектор за движење и а напредна технологија за насетување на човечка форма ќе н make натера да имаме апсолутна контрола врз нашиот дом или бизнис. Нешто што ќе избегне безброј лажни аларми од животни или од движење на дрвјата од ветрот.

EZVIZ eLife е a одлична алатка за надзор на бизнис, канцеларија, магацин, приватен дом ... Но, нема да мора да се грижиме за лошите временски услови како што е дизајнирани и подготвени да издржат вода и прашина и има за него а IP66 сертификацијаНа Квалитетот на Снимање на Full HD слика Видео на располагање во секое време со гледање на нашиот паметен телефон.

La интеракцијата помеѓу EZVIZ eLife и нашиот мобилен телефон е брза и ефикаснаНа Ако камерата открие сомнително движење, автоматски прави фотографија и ни испраќа известување. Премногу можеме да снимиме порака за одвраќање на самата камера и натерајте ја оваа порака да игра автоматски или натерајте го она што го зборуваме во моментов од далечина. Исто така е корисно да се знае тоа Алекса може да ни помогне за да биде уште полесно да се користи.

Ако во она што го барате алтернатива на скапите безбедносни системи нудејќи сигурност и високи перформанси, без да потрошите богатство, на EZVIZ eLIFE можеби е мудра опција. Добијте за вашиот дом или бизнис таа дополнителна сигурност што ја барате без потреба од месечни надоместоци, без потпишување договори за трајност и со навистина едноставна операција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.