Танцот започнува; Galaxy S8 може да постави Bio Blue панел со 4K резолуција

Samsung

Со Samsung Галакси S7 постигнување рекордни бројки за продажба на пазарот и со Не се пронајдени производи убедливо во однос на резервите, бидејќи нема да стигне до пазарот на официјален начин до следниот 2 септември, тие веќе започнаа да се размножуваат првите гласини за следниот Samsung Galaxy S8.

Од овој нов терминал, кој доколку не се променат работите, што скоро сигурно нема да се промени, ќе биде официјално претставен на следниот Светски мобилен конгрес и може да се појави на пазарот во единствена закривена верзија.

Во прилог на оваа гласина, во последните часови започна да се додава дека може да се монтира а нов тип на екран, крстен како Bio Blue и кој ќе го произведува Самсунг. Меѓу неговите квалитети, таа се издвојува поголема осветленост и дека ќе биде уште пожив од Super AMOLED што можеме да го видиме во повеќето уреди на јужнокорејската компанија.

Овој нов панел што би можеле да го видиме во Galaxy S8 ќе има Резолуција од 4K од 3.840 х 2.160 пиксели и неверојатна густина од 806 dpi. Што се однесува до нејзината големина, се верува дека нема многу да се разликува и ќе го повтори екранот од 5.5 инчи.

Во моментов сето ова е непотврдена гласина за мобилен уред кој сигурно ќе биде во развој токму сега и како што веќе споменавме ќе биде официјално претставен на МВЦ што ќе се одржи уште една година во Барселона.

Дали мислите дека Samsung ќе може да ни понуди навистина неверојатен и револуционерен Galaxy S8?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ovanовани Драгнел dijo

    Како го гледате Виктор Мигел