7 застрашувачки апликации за уживање во ноќта на Ноќта на вештерките

Апликации за Ноќта на вештерките

Утре, на 31 октомври, се слави Ноќта на вештерките или што е исто Ноќ на вештерките, традиционален фестивал на англосаксонскиот свет кој секоја година има поголема тежина во многу други земји низ светот, вклучувајќи ја и Шпанија. Сè повеќе луѓе решаваат да ги украсуваат своите куќи на застрашувачки начин, да прослават забава со своите пријатели или семејство или да се облекуваат за да одат на работа.

Во моментот решивме да го прославиме на нешто поинаков начин, а тоа е дека барем не сакам многу да се маскирам. За ова го поминав попладнето во пребарување во Google Play во App Store за да ви ги покажам овие 7 застрашувачки апликации за уживање во ноќта на Ноќта на вештерките.

Зомбифицирај

Зомби дојдоа во нашите животи за да останат и веќе се протагонисти на некои од најпопуларните серии и секако една од најпопуларните носии за Ноќта на вештерките.

Првата апликација што сакаме да ви ја покажеме е Зомбифицирај, за што веќе ве предупредивме дека е донекаде сложено да се справува и дека ќе служи за снимање на слика на нашето лице и негово ретуширање, оставајќи го како сличен на оној на зомби.

Можностите за персонализирање на нашето лице се многу и можеме да направиме солзи, рани и огромна колекција на удари. Следно ви ги покажувам добрите и застрашувачки резултати што можете да ги добиете;

Зомбифицирај

Zombify - претворете се во зомби (AppStore Link)
Zombify - претворете се во зомби0,99 евра
Zombify - Биди зомби
Zombify - Биди зомби
Развивач: Примени ДОО
цена: слободен

Страшни звуци на Ноќта на вештерките

Ако сакате да преплашите некој од вашите пријатели во најстрашната ноќ во годината, вреди да имате пријатно вознемирувачки звук. За ова, ќе биде доволно за да ја преземете апликацијата Страшни звуци на Ноќта на вештерките од кои ќе можеме да пристапиме до бесконечност на звуци, од кои некои ја прават поентата на никого.

Можете да ги најдете сите звуци брзо и лесно и тие се распоредени во следниве категории; Застрашувачки звуци, мистериозни звуци, застрашувачка околина и мистериозна околина.

Оваа апликација може да се преземе бесплатно од Google Play, и иако не е достапна во App Store, можеме да најдеме други алтернативи со скоро идентично име.

MSQRD

MSQRD

Неодамна MSQRD Стана една од модерните апликации што сите ја користевме за да се маскираме со примена на ефект во реално време на лицето. Успехот на апликацијата беше таков што Фејсбук заврши со нејзино стекнување, иако од тогаш му даде многу малку значење со малку подобрувања и пред сè, губејќи ја, на пример, можноста да вклучи нови хорор ефекти за Ноќта на вештерките.

Сепак во MSQRD веќе можеме да примениме неколку застрашувачки ефекти што можеме совршено да ги искористиме за да го прославиме Ноќта на вештерките. Меѓу опциите, наоѓаме злобен кловн или зомби што може да биде совршено за да им го покаже на сите ваши пријатели вашето најсмешно и најстрашно лице на ден како утре.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
MSQRD
MSQRD
Развивач: Facebook
цена: слободен

Рецепти за Ноќта на вештерките

Не сè ќе биде апликација за примена на застрашувачки филтри или добивање застрашувачки звуци со кои ќе ги исплашиме нашите пријатели и семејство. За сето ова ќе зборувам Рецепти за Ноќта на вештерките, апликација во која можеме да најдеме огромна количина рецепти, од сите видови, и со која можете да подготвите една од најдобрите забави досега.

Секако повеќето рецепти имаат свој необичен допир за Ноќта на вештерките и е дека можеме да го најдеме рецептот за колачиња во форма на духови, мафини од тиква или пици со духови.

Апликацијата што веќе ве предупредивме не е совршена и недостасуваат многу работи, како што е дел од најпопуларните рецепти, за да добиете идеи брзо и лесно, но не можете да побарате многу повеќе ако земеме предвид дека станува збор за една бесплатна апликација , која има само бројна публика еднаш годишно. Ако го преземете и користите рано, повеќе од можно е да не ве разочара.

Во App Store наоѓаме друга опција, која не е бесплатна, но тоа ако е многу подобро структурирано и има многу повеќе содржина од Halloween Rrecipes.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Оди Покемон

Втората игра за мобилни телефони на Nintendo е скоро секојдневно во вестите, откако постигна огромен успех со милиони корисници ширум светот кои фатија покемони со малку размислување за нешто друго. Niantic, развивач на игри, не сакаше да ја пропушти можноста да го прослави Ноќта на вештерките на посебен начин и одлучи да ја удвои популацијата на диви покемони.

Оди Покемон

Ова значи дека во текот на денот утре ќе биде многу полесно да се зафатат различни суштества, и ние исто така можеме да добиеме двојно бонбони. Овој настан на Одг Одете Прв е одржан, но се плашам дека нема да биде последен веднаш штом ќе биде успешен.

Се разбира, никој не очекува да најде премногу алузии во врска со Ноќта на вештерките и нема да има специјални покемони или подароци поврзани со застрашувачкиот ден.

Покемон GO (врска со AppStore)
Покемон GOслободен
Покемон GO
Покемон GO
Развивач: Ниантик, АД
цена: слободен

Ноќ на вештерките игри за деца

Многу деца се страстни за Ноќта на вештерките и паметните телефони. Ако оваа комбинација се појави на пример со вашите деца, можете да ја преземете игра Ноќ на вештерките Игри за деца, каде што можете да возите огромен број возила на отворено со единствена цел да ги добиете сите тикви и скелети што ќе ги најдете на патот, да, во најкус можен рок.

Ако се плашите дека играта е соодветна за најмалите во вашата куќа, не се сомневајте и тоа е тоа Тоа е многу едноставна игра, со добра графика и забавна музика.

Јас не сум дете, но можам да ви кажам дека играта е најзабавна за сите, дури и за возрасните како мене. За жал, оваа игра е достапна само за уреди со оперативен систем Андроид.

Ако погледнете во App Store, ќе најдете друга игра со исто име, што е исто така забавно. Еве ја врската за преземање во случај некој да сака да ја испроба:

загатка дете за Ноќта на вештерките (врска со AppStore)
загатка дете за Ноќта на вештеркитеслободен

ЗомбиБут 2

Зомбибут 2

За да ја затвориме оваа листа, да погледнеме ЗомбиБут 2, што е продолжение на популарниот ZombieBooth за кој веќе зборувавме во некоја друга пригода. Промените во оваа втора верзија се минимални и е дека како и во првата, можеме да направиме ретуширање на фотографија од нашето лице или од кој било пријател на многу забавен начин.

Можеме да избереме од расипана кожа или да останеме со понормална и да додадеме различни предмети од сите видови и кои се пострашни за нашето лице. Крајниот резултат малку добро што го правите тоа ќе даде нешто повеќе од страв.

ЗомбиБут 2
ЗомбиБут 2
Развивач: TYFFON Inc.
цена: слободен
Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Дали сте подготвени да ја прославите Ноќта на вештерките на застрашувачки начин со апликациите што ги предложивме во овој напис денес?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.