Зачувајте ги и споделете ги текстовите на сите ваши песни со musiXmatch

musiXmatch-0

Оваа конкретна апликација ќе ви овозможи, додека свирите песни од вашите омилени изведувачи, да ги видите целосните текстови на песната, информациите се собираат директно од плеерот од кој ја слушате песната во тој момент, односно од отворање iTunes, Spotify или која било друга и играње песна, musiXmatch ќе го препознаете во моментот и ќе ви ја покаже таа буква сè додека програмата работи во позадина или претходно сме ја отвориле.

Иако оваа апликација е на пазарот веќе подолго време, сега е со Излез на iOS 7 за мобилните уреди на Apple кога е ажурирана со додавање на можности за стриминг преку протоколот AirPlay и на тој начин да може да ги репродуцира тие текстови на големиот екран со Apple TV и да постави импровизирана караоке во секое време.

musiXmatch-1

Освен за iOS, таа е достапна и за Android и WP8 како и апликација за десктоп системи како што се компјутер или Mac.Откако ќе ја преземеме апликацијата ќе имаме можност да видиме Топ графикон со песните што ги гледала заедницата со опции за пребарување, па дури и дел за зачувување на нашите омилени песни.

Ние исто така можеме да ги споделиме нашите мислења преку интегрирани копчиња на Фејсбук или Твитер па дури и зачувајте го текстот на песната локално во нашите тимови. Во рамките на преференциите, можеме да се логираме директно на Фејсбук со можност за споделување на свирените песни или само на нашите омилени.

musiXmatch-2Програмата е бесплатна во сите свои верзии, освен во корицата на Mac, бидејќи последната е со цена од 8,99 долари продавница за апликации во Mac, нешто претерано според мене, иако вистината е дека работи многу добро во сите прилики што сум бил во можност да го пробам.

Повеќе информации - Петте најдобри музички плеери за вашата работна површина

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.