Заштедете 200 евра на iPhone X со Јоиго

Yoigo ќе го има новиот iPhone X во својот каталог. Од мобилниот оператор тие знаат дека цената на најновиот предводник на Apple е скапа. Оттука, тие ја искористија можноста да започнат промоција во која Можете да заштедите при набавка на iPhone X барем до 200 евра. Повеќе информации за понудата со кликнување овде.

Промоцијата на Јоиго е достапен за преносливост. Тоа е, однесете го вашиот тековен телефонски број во друга компанија во Yoigo. Thenе биде тогаш кога ќе можете да ја искористите понудата. Ова се состои од непобедлива цена. На прво место, нема да мора да давате ништо однапред - 0 € аванс. И следново ќе биде да потпишете престој од 24 месеци, за време на кој мора плаќаат 30 евра месечно.

Понудете 200 евра заштеда на iPhone X со Јоиго

По овој период - 2 години - ќе имате две опции: вратете го iPhone X за да добиете друг терминал или да ја платите износот што чека. Во првата опција, Јоиго нема да ве натера да платите нешто друго; ќе продолжите да плаќате за следниот паметен телефон што ќе го изберете. Во втората опција, ќе мора да ја платите одложената сума. И крајната уплата одговара на надоместок од 199 евра. Затоа, ако ја додадеме крајната цена на обете опции, треба да го обновиме iPhone X со Yoigo по две години, цената на смартфонот Купертино ќе биде 720 евра. Со втората опција, конечната сума - и во која ќе го поседуваме iPhone X - ќе биде 919 евра.

Како и да е, заштедите се загарантирани. И, дали е тоа ако погледнете, на пример, во официјалната продавница на Apple, IPhone X започнува од 1.159 евра со својата најосновна верзија и може да достигне 1.329 евра. На крај, да ви кажам дека iPhone X е еволуција на смартфонот на Apple и дека тој влегува во иднина целосно со необичен дизајн и дека претставува преден дел каде што екранот е неоспорен протагонист.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.