Boosted лансира два нови навистина моќни електрични лизгалки

Ко-основачот на Boosted John Ulmen, ги вади градите од новиот електричен скејт на семејството и тоа не е за помалку со оглед на придобивките од овие скејтборди и долги табли кои се напојуваат со електрични мотори.

Кога зборуваме за Boosted, мора да објасниме дека тоа е компанија која е родена во мај 2012 година и дека во крвта им е да ги произведуваат овие електрични скејтборди и долги табли. Една од најголемите изложби за Boosted е без сомнение добро познатиот Јутубер Кејси Нејстат, кој веќе го има во неговите раце овој нов скејт на семејството Зголемено и ни ги нуди неговите впечатоци.

Зголемени мини S и мини X

Имаме два модела на располагање со малку различни спецификации. Моделот кој има тркало во портокалова боја се вика S и би можеле да кажеме дека е влезен модел за оваа палета на електрични лизгалки, иако да не се мешаме, тој има доволно моќ да нè одведе низ кој било агол од градот без него. Најмал напор. Во случајот со моделот Mini X, имаме малку поголема максимална брзина, со нешто поголеми перформанси во автономијата и исто така малку поголема тежина.

Ова е видеото на Кејси Нејстат за овој мал, но спектакуларен скејтборд:

Спецификации на овие засилени мини

 

Не се сомневаме дека овие лизгалки имаат придобивки на ниво на цената, а некои од нив се следниве:

 • Опсег до 7 милји за верзијата S и 14 милји за верзијата X
 • Максимална брзина од 18 км / ч за верзијата S и 20 км / ч за верзијата X.
 • Тие се искачуваат на максималните падини до 20%
 • 3 начини на употреба за почетници, средни или експерти
 • Моделот S има тежина од 15 фунти, а моделот X од 16,8
 • Двата модели имаат батерија од 1.000 W
 • Ја обновува батеријата при сопирање
 • Има апликација за iOS и Android
 • Контролата е иста како и во верзијата Longboard, ергономска и издржлива
 • Контролорот се поврзува преку Bluetooth со Skate
 • Времето на полнење е 1:15 часа за моделот S и 1:45 часа за X-от

Без сомнение голема разлика во овие засилени електрични скејтборди е квалитетот на материјалите. Во случај на долгите плочи, забележуваме значителни подобрувања во однос на автономијата или отпорноста на вода, со доаѓањето на овие мали лизгалки, маневрите и пред се преносливоста се подобруваат. Цената е 825 долари за верзијата S и 1099 долари за верзијата X, навистина висока цена, но далеку под 1.600 долари колку што чини Boosted longboard. Ако планирате да го купите, имајте на ум дека испораката трае помеѓу 8 и 10 недели, затоа ќе биде потребно да имате трпеливост за да го примите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.