Збир на емулатори за iOS

имулатори На сите ни се допаѓаат конзолите, но купувањето на сите нив е нешто што не е на дофат на сите џебови, и тоа е една од причините зошто постојат емулатори, иако Apple е многу строг во оваа смисла и не дозволува некој да помине во AppStore, а оној што прикрадува не треба многу да биде протеран.

Но, тоа не значи дека нема емулатори за iOS, успеваат програмерите да може да инсталира апликации на iOS без да мора да поминува низ AppStore, тешка задача за која е потребно време да се смисли метод, освен ако немаме jailbreak, во тој случај тоа го знаеме благодарение на некои измени (точка 10) можеме да инсталираме секакви апликации без ограничувања.

Зад iOS има голема заедница на програмери способни да создадат прекрасни емулатори според системот, а веб-страницата iEmulators ги собира сите нив и ви обезбедува методи за нивна инсталација. Денес ќе направам компилација од најинтересните за да ги испробате сами:

1. NDS4iOS

NDS4iOS Да се ​​биде во можност да играте игри на Nintendo DS на вашиот iPhone е можно благодарение на овој целосно функционален емулатор, единствената лоша страна е што не дозволува нови 3DS игри и други, но старите игри на DS, DS Lite и други се изведуваат со леснотија.

Треба да се напомене дека перформансите зависат исклучиво од уредот iOS дека користите, на пример, на iPhone 4S или iPod Touch 5G, игрите ќе бидат многу бавни, сепак на 5S или 6/6 + тие ќе одат совршено добро, исто како и на оригиналната конзола, па дури и синхронизирајте ги зачуваните игри со Dropbox.

 

2. ППССПП

PPSSPP  Друг емулатор што го имаме на располагање е оној за PSP, уште еднаш игрите што дозволува да ги користите се оние на стариот оригинален PSP, Slim и 3.000, но има многу игри за тие конзоли, како што е познатиот «DragonBall Shin Budokai », Игра што емулаторот е способен да работи совршено. Благодарение на Gamepad за iOS, можеме да уживаме во вистинско PSP искуство.

Повторно, перформансите се условени од хардверот на уредот, во овој случај PSP е тешка графичка конзола, и ако ја користиме во емулатор одозгора ... Од оваа причина ќе има игри (стил на Final Fantasy) тоа може да оди на 30fps наместо на 60fps дури и кај новите iPhone 6 и 6 Plus. Достапно и за Android.

 

3. GBA4iOS

GBA4iOS  GBA4iOS е наједноставен од сите, емулатор кој ќе работи добро дури и на iPhone 4S или iPod Touch 5G (можеби дури и на iPhone 4) и тоа ви овозможува да играте игри и GameBoy Advance и GameBoy Color.

Во исто време, наједноставниот (во однос на барањата) е најкомплетен (во однос на функциите) од па дури и може да емулира кабел за врска Преку Wi-Fi или Bluetooth, на пример, ако играте Покемон, можете да му префрлите на вашиот пријател користејќи го истиот емулатор.

 

 

4. iSSB

Super Smash Bros  Повеќе од емулирање на конзолата во последната директно емулирајте игра, добро познатиот Super Smash Bros од Nintendo и дури додава можност за играње мултиплеер со помош на Wi-Fi или Bluetooth конекција на вашиот iOS уред.

Да се ​​биде 2D игра, не треба да има проблем да се користи дури и на iPhone 4,Забавата е сигурна!

 

 

 

Но не е сè во емулаторитеИсто така, постојат и други апликации што се изоставени од AppStore едноставно затоа што се косат со политиката на Apple, а iEmulators исто така има репертоар посветен на нив:

5. iTransmission

iTransmission  Популарната Клиентот OS X Torrent има и верзија iOS, со интересни функции како преземање во позадина, што е можно затоа што ги активира звучниците и го тера системот да верува дека пушта музика, така што системот не ја затвора апликацијата за повеќе задачи, а сето тоа на штета на минимум траење на батеријата.

 

 

6. Шоу

Шоу  Конечно се среќаваме со Шоу, а. апликација дизајнирана за снимање на екранот на нашиот уред, овозможувајќи дури и да се емитува.

Апликацијата го снима екранот и во исто време звукот што го зема микрофонот, единствената лоша страна е што не можете да ги активирате микрофонот и звучникот истовремено (поради Apple) со кои што еднаш се снима звучникот е Qe се користи за повици, со што треба да се намали јачината на звукот или да се користат слушалки.

 

Како што гледате опциите не недостасуваат, програмерите како оние на iEmulators работат постојано обидувајќи се да откријат начини да инсталираат не-сертифицирани апликации на iOS без потреба од Jailbreak и нудат широк спектар на апликации дизајнирани да ги пополнат празнините што AppStore не дозволува да ги пополни, сето тоа бесплатно (со можност за донирање) и од истиот уред.

Има повеќе емулатори на мрежата како што се SNES, Sega Master System или дури ДОС, опциите се многу, за да ги инсталирате само треба да поминете низ Официјална веб-страница на iEmulators, кликнете на апликацијата што сакате да ја инсталирате и следете ги чекорите (обично тоа е само кликнете на инсталацијата и верувајте, порано тоа беше направено со трикот на датумот што беше блокиран во iOS 8.1).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Маркос dijo

    Тие не работат, пишува дека сега не може да се преземе