Филмот „Соник еж“, кој се појави во кината кон крајот на 2019 година

И Марио и „Соник“ на Нинтендо станаа во 80-тите и 90-тите години на минатиот век референца при идентификување на производителите на конзоли. Марио е со нас повеќе од 30 години и има своја енциклопедија. Сепак, маскотата на Sega, Sonic the Hedgehog, немаше толку среќа, бидејќи производителот го напушти пазарот на конзоли по лансирањето на Sega Dreamcast.

Кога Марио стана најидентификуваниот елемент на конзолата Nintendo, тој мораше да глуми во филм, филм за заборавање. Неколку години подоцна, маскотата Sega ќе објави свој филм, филм кој ќе се појави во кината кон крајот на 2019 година.

Филмот Sonic the Hedgehog беше несакан и не можеше во последниве години, се додека конечно Sega даде зелено светло, можеби затоа што технологијата напредуваше доволно за резултатот да биде спектакуларен, барем ако ги имаат вистинските алатки . Засега, работите изгледаат добро, бидејќи режисерот ќе биде ист како и првиот филм за Дедпул, Тим Милер. Иако Сони ги направи првите чекори за да ја донесе оваа икона на видео игри на големиот екран, конечно ќе го преземе Парамаунт Пикчрс

Очекуваниот датум на објавување, како што објавија од Холивуд Репортер, е 15 ноември 2019 година, една година по првичниот датум пред Сони целосно да се откаже од производството и да ги продаде правата на Парамаунт. Во моментов немаме повеќе податоци, но Се чини дека сè укажува на тоа дека филмот ќе биде мешавина од вистински акции со анимации на CGI.

Од 1991 година Соник ежот се појави на пазарот за да го замени Алекс Кид и обидете се да се натпреварувате во еднакви услови со Марио на Nintendo, овој 15-годишен еж, висок еден метар и 35 кг, има продадено повеќе од 360 милиони примероци ширум светот, а неговото последно видео е Sonic Force, видео игра што е достапна за Windows PS4, Xbox One и Nintendo Switch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.