Звучници на рамка Energy Sistem, или како да се комбинираат уметноста и технологијата

Рамка за рамки

Шпанскиот производител Енерџи Систем денес претстави нов асортиман на звучници за дома повик Звучници на рамки. Како што сугерира нејзиното име, технолошката фирма го обедини светот на уметноста со оној на звукот, спојувајќи три моќни звучници со технологија Вистински безжичен стерео со три платна со ограничено издание создадени од различни реномирани уметници во шпанската уметност.

Со моќна 50W стерео звучен систем на моќност, ќе имаме квалитетен звук и целосно безжичен, што се однесува до храната и управувањето. Емисијата на звук е доверена на два звучници со средна класа од 10W моќ секој, и еден сабвуфер од 30 W моќ, комбинирање на придобивките од секоја фреквенција и со тоа емитување на нашата музика со најголема можна верност.

рамка звучник

Нивните имиња се Источна плажа, од Антонио Марест; Фламинго, од Моника Химено; и шума, од Самуел Кано. Сите три верзии се внатрешно идентични. Вклучува батерија што обезбедува А. автономија од 20 часа до нормален среден волумен и има Поврзување преку Bluetooth да можеме да управуваме со аудио-звукот од нашиот паметен телефон, таблет или кој било друг уред со Bluetooth што го имаме. Со ова, можеме да уживаме во музиката во кој било агол од нашиот дом. Понатаму, вклучува FM радио, детали дека секој ден што поминува се губи во новите уреди лансирани на пазарот.

Можеби најважниот елемент од оваа серија е технологијата Вистински Безжичен стерео, што ќе ни овозможи репродуцирајте ја нашата содржина истовремено на два звучници на рамки со опсег до 10 метри. Ова ни овозможува имаат два звучници на рамки што звучат истовремено во иста просторија, додека тие се задолжени за украсување на просторијата по наш вкус.

Но, тие имаат поголема поврзаност покрај Bluetooth. Во нејзината рамка, платната вклучуваат а страничен панел со различни врски да ја свириме нашата музика од меморија USB или картичка microSD до 128 GB капацитет, па разноврсност при слушање на нашите омилени песни е сигурна. 

Секој уметник беше во можност да го толкува и отелотворува секој модел на новиот звучник на рамки на тотално личен начин. На пример, дУметникот од Аликанте Антонио Марест Најди го инспирација за неговата работа Источна плажа на медитеранскиот брег, местото што го видело како расте, пренесувајќи го типични медитерански бои како што се топлото небо или синото море.

Наместо тоа, работата de Моника Химено ја изразува својата енергија преку флуор бои на бела позадина, прикажувајќи егзотични птици со живописни бои, сакајќи пренесе забава и ослободување на чувствата. До последно, Самуел Кано претставува неизмерноста на внатрешност на швајцарска шума, со слика на природата, мирот и благосостојбата.

Енергетски систем

Овие три нови аудио производи, ексклузивно за „Енерџи Систем“, Плус промовирајте ја националната уметност така што ќе можете да ја однесете до theидовите на нашиот дом на едноставен и подостапен начин, тие успеваат да ја комбинираат споменатата уметност со технологијата, пополнувајќи простор на пазарот кој претходно не беше толку дефиниран и интегрирање на потрошувачката на музика со уметноста во домот.

Трите модели од серијата Frame Speaker Тие ќе бидат достапни во ограничени единици по цена од 139 евра од 15 април, иако можете да го резервирате од овој момент во Интернет-страница на „Енерџи Систем“, испраќајќи се нормално како и секоја друга нарачка поставена на нејзината веб-страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.