Звучниците на ИКЕА СИМФОНИСК се лансираат во Шпанија

ИКЕА СИМФОНИСК

ИКЕА значително го прошири својот асортиман на поврзани производи во последните месеци. Нивните паметни сијалици се добар пример за ова, и сега ни оставаат нов производ, многу очекуван. Од популарната продавница конечно го пушти во продажба својот звучник SYMFONISK WiFi во Шпанија. Овие звучници се развиени во соработка со Сонос, една од најголемите фирми за звук.

Опсегот на ИКЕА СИМФОНИСК конечно официјално е промовиран во Шпанија. Тоа е производ што можеме да го видиме како спој помеѓу поврзаниот уред и мебелот. Значи, имаме производ со одличен дизајн, многу модерен, кој добро се интегрира во декорацијата, но исто така е и многу корисен.

Ние исто така наоѓаме разни опции во овој опсег на ИКЕА СИМФОНИСК. Така што корисниците кои се заинтересирани ќе можат да изберат модел што најдобро одговара на она што го бараат во овој случај. Како што е вообичаено за шведската марка, цените се достапни за корисниците. Се сретнавме со:

  • Звучник SYMFONISK достапен во црно-бело со цена од 99 евра
  • Столна ламба што го интегрира звучникот SYMFONISK по цена од 179 евра

Овие звучници имаат правоаголна форма и доаѓаат со ткаенина од предната страна. Тие ни даваат можност да ги поставиме во различни позиции и места во куќата, можно е дури и да ги обесиме на wallидот. Така, можеме да им дадеме многу корисници и да добиеме многу од нив во овој поглед. Понатаму, Имајќи WiFi, можно е да ги користите со голем број уреди.

Соработката со Сонос е нешто што го гледаме внатре. Бидејќи фирмата работеше на ова поле. Еден интересен аспект е дека можеме да го комбинираме со други компатибилни модели на фирмата. На овој начин ќе биде можно да се создадат поцелосни звучни системи што можат да бидат 5.1. Во сите модели од опсегот SYMFONISK што ги имаме два дигитални засилувачи; високотонец; и вуфер за средни. Контролните копчиња се вклучени во случајот во овој случај.

Можеме да ги користиме овие звучници од овој опсег на ИКЕА со Андроид и iOS уреди на едноставен начин. Покрај тоа, имаме бесплатна апликација со која е можно сите да ги контролираме без никаков проблем. Значи, употребата ќе биде навистина пријатна за корисниците. Што мислите за овој опсег?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.