SoundPeats Q30, го анализираме врвното аудио по ниски цени

Тотално безжичните слушалки се веќе нешто доста демократизирано, далеку од она што се случуваше во минатото, кога овие карактеристики ги најдовме само во поскапи уреди и со исклучително мала публика. Денес го имаме во наши раце (поточно во нашите уши) SoundPeats Q30, безжични слушалки со многу можности и многу привлечна цена.

Како и обично, ќе ги анализираме најинтересните аспекти на овие слушалки со цел да извлечеме максимум од нашите пари и знајте дали сме соочени со слушалки според нашата мерка. Затоа, останете со нас како и секогаш, најдобрите критики се во Актуалидад Гаџет.

Дизајн на слушалки

Започнавме со вообичаеното, дизајнот по знаме. Тука С.undPeats не сакаше да иновира премногу со тоа што се определи за дизајн кој е доста присутен денес и тоа ви обезбедува успех во најмала рака. Овие слушалки имаат систем за во уво придружуван од класичната надворешна кука што ќе се прилагоди на наборите на нашето уво (не во форма на стегач) и целосно ќе спречи нивно доделување заради надзор. Оваа опција, меѓу другите, ги прави SoundPeats Q30 идеални слушалки за спортување слушајќи ја нашата омилена музика, на пример.

Содржина на пакетот

 • Слушалки SoundPeats Q30
 • Адаптерски гуми x5
 • Куки x3
 • Клип и стегач за кабел
 • Имитација на торба за носење кожа
 • Кабел USB
 • Упатство за употреба (5 јазици, вклучително и шпански)

Двете слушалки се поврзани со тенок кабел, прекинат само со контролното копче за мултимедија. Покрај тоа, ќе имаме торба што ќе вклучува до шест петелки за уши и десет заменливи чепчиња за уши, за да можеме да се чувствуваме пријатно со нив во скоро секоја околност. Овие слушалки имаат вкупни димензии на 63,5 х 2,5 х 3,2 сантиметри, додека тие се прилично лесни, ние се соочуваме само 13,6 грама вкупна тежина.

Технички карактеристики

Хардверот е исто така важен, а кај слушалките првото нешто, без сомнение, е квалитетот на аудио. SoundPeats, иако нуди доста ефтини производи, има Aptx систем, кодек компатибилен со аудио со висока резолуција, за ова користи чипсет Верзија за Bluetooth CSR8645 4.1 што ќе понуди добар пренос на податоци и мала потрошувачка. Сето ова се комбинира со неговите шест-милиметарски двигатели, накратко, звукот е соодветен и со доволен квалитет, земајќи ја предвид цената на уредот,Иако не е според стандардот на алтернативи како што е JayBird, имајте на ум дека тие чинат приближно пет пати помалку.

Автономијата е исклучително важна во производот безжичен како овој. Уживаме до 8 часа време за разговор или репродукција на музика (Времето на репродукција варира според нивото на јачината на звукот и аудио содржината, проверено). Овие безжични слушалки имаат и до 100 часа време на подготвеност на полнење од околу еден час и половина. Ова полнење се врши преку microUSB кабел што е вклучен во содржината на пакетот. Дефинитивно, автономијата е добра, близу осум часа што ги ветува SoundPeats, да речеме дека е нешто пониска, но повеќе отколку што се среќава за практична секојдневна употреба.

Подготвени за скоро секоја ситуација

Друг аспект во кој се издвојуваат овие слушалки е токму во нивната разноврсност. За почеток имаме отпорност на вода IPX6 тоа ќе ни овозможи да вежбаме со нив без страв дека ќе ги скршиме поради пот, што не ги прави потопливи, но доволно отпорни за да можат да спортуваат со нив без никаков страв. Точка што треба да се потенцира во овие слушалки. Ги тестиравме нивните перформанси спортувајќи и можеме да кажеме дека тие добро се држат до увото без никаков проблем., ниту ние не доживеавме загуба на аудио.

Друга извонредна карактеристика на уредот е тоа што тие го имаат магнет на неговите надворешни делови што ќе ни овозможи да ги обединиме, претвориме во еден вид ѓердан, што е многу пријатно во вакви слушалки за да може да се менува наизменично отстранувањето и вметнувањето, без да мора повторно да ги чуваме во торбата, и што е најважно, без страв од губејќи ги. Ова ќе нè натера да ги користиме почесто, го ставивме и овој магнет на тест и тој е стабилен и повеќе од доволно за да ги задржи слушалките безбедно прикачени.

Мислење на уредникот

SoundPeats Q30, го анализираме врвното аудио по ниски цени
 • Оценка на уредникот
 • 3.5 ratingвезден рејтинг
20,99 a 24,99
 • 60%

 • SoundPeats Q30, го анализираме врвното аудио по ниски цени
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Често ги тестиравме овие SoundPeats Q30 и реалноста е дека тие нудат звук далеку над повеќето слушалки за уши во овој опсег на цени, особено кога станува збор за безжични слушалки. Останатите делови во однос на разноврсноста, како што се магнетот и рачката за спорт, се уште една атракција кога станува збор за набавка на овој уред, достапна на Амазон од 22,29 евра.

Секако се чини како логична набавка ако барате прв пристап кон уред со овие карактеристики, тешко дека ќе можете да добиете повеќе за помалку, земајќи го предвид, меѓу другото, и квалитетот на аудио и материјалите.

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • Автономија
 • цена
 • ?

Contras

 • Полнење на кабел
 • Тркалезен кабел
 • ?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->