Најдобрите понуди за производи на Koogeek и dodocool на Амазон

Koogeek лого

Koogeek е бренд кој се прослави во сегментот на поврзани домашни производи. Благодарение на производите на брендот, можеме добијте помодерен, поудобен и побезбеден дом во многу случаи. Тие имаат широк избор на производи, што се издвојува по неговиот квалитет и леснотија на работа. Покрај тоа, вообичаено е да има и промоции.

Ова е случајот овојпат. Имаме низа попусни производи на Koogeek и dodocool на Амазон. Тоа е привремена понуда, па доколку имате производ од овие брендови што ве интересираат, не дозволувајте да избега. Можете да добиете добар попуст на тоа.

Лента од 4 приклучоци за Wi-Fi Koogeek

Лента од Кугик

Започнуваме со еден од најпознатите производи на Koogeek. Тоа е лента со вкупно четири приклучоци. Благодарение на оваа лента, ќе можеме лесно да ги контролираме уредите што ги поврзуваме со неа. Затоа, можеме да ги исклучиме и вклучиме овие уреди со целосна удобност. Покрај тоа, станува збор за електрична лента која има и WiFi конекција.

Друг аспект што треба да се земе предвид за оваа лента е тој е компатибилен со Alexa и Google Assistant. Така, ќе можете да го контролирате со вашиот паметен телефон или паметен звучник, ќе можете да го правите тоа со говорни команди. Што несомнено го прави навистина удобно да се користи во секое време. Исто така, неговата конфигурација е навистина едноставна.

Во оваа промоција на производот Koogeek Можеме да го купиме по цена од 26,99 евра. За да го добиеме по оваа цена, треба да го искористиме овој код за попуст: SZZUAKHL кој е достапен до 22 март.

Не се пронајдени производиКупете овде »/]

Сензор за врата / прозорец Koogeeek

Сензор за врата Koogeek

Второ, имаме уште еден од најпопуларните производи на Koogeek. Овој сензор, кој можеме да користиме и врати и прозорци. Покрај тоа, тој е еден од најразновидните производи на брендот. Можеме да го користиме на врати, и во простории и во ормани, така што светлото ќе се вклучи кога ќе се отвори вратата, на пример. Иако е исто така добар производ за безбедност. Бидејќи ако се отвори врата или прозорец, можеме да добиеме сигнали на телефон.

Зошто можеме да го искористиме за да имаме јасна контрола врз безбедноста дома. Значи, ако некој се обиде да отвори прозорец или врата во нашата куќа, ќе знаеме. Anе ни дојде предупредување и можеме да преземеме акција, како на пример повикување полиција, на пример. Многу сигурен.

Во оваа промоција на производот Koogeek може да се набави по цена од 19,99 евра. Ако сакате да купите по оваа цена, треба да го искористите овој код за попуст: LEW2GX9W достапен до 22 март официјално.

Не се пронајдени производиКупете овде »/]

Koogeek WiFi предводена од светлосна лента 

Koogeek LED

Оваа ЛЕД светлосна лента е уште еден од оние производи на Koogeek кои веќе ги знаевме претходно. Тоа е добар производ со кој може да се трансформира просторијата дома на едноставен начин. Од оваа лента, која има 1.600 бои, тоа ќе ни овозможи да создадеме одредена атмосфера во секое време. Значи, без разлика дали гледате филм или вечерате, можете да го користите за да го создадете посакуваниот ефект.

Покрај тоа, бидејќи е LED светло, нејзината потрошувачка на енергија е помала. Нешто што е несомнено суштинско, за да се избегне сметката да вртоглаво се зголемува во секое време. Како и другите производи на Koogeek, оваа LED лента им нуди на корисниците компатибилност со Alexa, Apple HomeKit и Google Assistant. Со тоа се овозможува многу едноставна употреба на истиот.

Во оваа промоција на производи на бренд на Амазон, можеме купете ја оваа лента за само 28,99 евра. Иако за ова треба да го користите овој код за попуст, достапен до 22 март: O5U2QTHS

Не се пронајдени производиКупете овде »/]

Koogeek Божиќ E27 7W затемнет

LED сијалица Koogeek

Друг популарен производ во палетата Koogeek е оваа сијалица. Тоа е сијалица компатибилен со Alexa, Apple HomeKit и Google Assistant. Што значи дека ќе можеме да го контролираме на едноставен начин преку апликацијата на телефонот, или со помош на звучник каде што е асистентот. Исто така, дека можеме да го вклучиме или исклучиме без да мора да бидеме во таа просторија.

Што секако е голема предност. Бидејќи во двокатна куќа можете да го вклучите или исклучите светлото на другиот кат. Можете дури и да го направите тоа без да бидете дома. Значи, ако доцните, има светлина или ако сте надвор, но сакате да создадете чувство дека има луѓе дома, можете да ја вклучите светлината на едноставен начин.

Благодарение на оваа промоција на производите на Amazon од Koogeek, можно е да се купи сијалицата по цена од 24,99 евра. За да можете да го купите по оваа специјална цена, треба да го користите овој код за попуст: D7OO9CZL, кој ќе биде официјално достапен до 22 март.

Не се пронајдени производиКупете овде »/]

Дигитална масажа на електростимулатор Koogeek

Електростимулатор Koogeek

Коугик во својот каталог нема само производи за паметни домови. Брендот ни остава и производи за подобрување на здравјето на корисниците. Ова е случај со овој масажер / електростимулатор. Можеме да го користиме во многу различни ситуации. Без разлика дали имате болки во грбот или болка во која било област од телото, како што е болка во мускулите. Покрај тоа, можеме да го користиме кога сме уморни. Добар начин да се опорави таа област.

Неговата употреба е навистина едноставна. Можеме да конфигурираме сè што е потребно за тоа во апликацијата Koogeek, кои можеме да ги преземеме на Android и iOS. Конфигурирање е многу лесно, така што ќе се прилагоди на нашите потреби на навистина едноставен начин. Без сомнение, високо квалитетен производ.

Благодарение на оваа промоција на производите на брендот на Амазон, Можно е да се купи по цена од само 19,99 евра. За да го добиете со попуст, мора да го користите овој код за попуст: SU9ABL3Q што може да се користи до 22 март.

Не се пронајдени производиКупете овде »/]

Безжични слушалки Dodocool

слушалки од Додокул

Како и обично во овие промоции, наоѓаме и производи од додокул. Овој пат, тоа се безжични слушалки, кои се издвојуваат по тоа што се навистина лесни. Тежат малку, па затоа се добра опција со која можете да излегувате да спортувате во секое време. Покрај тоа што имаат одличен квалитет на звук, што ги прави квалитетен производ. Ние исто така можеме да носиме повици со нив.

Тие работат со Bluetooth, што во вашиот случај е верзија 4.1. На овој начин, тие ќе можат да работат со сите видови паметни телефони на пазарот, како и компатибилни со таблети исто така. Без сомнение, тие можат да се користат многу удобно со секој уред што има Bluetooth-врска.

Во оваа промоција на Амазон, Овие слушалки е можно да се купат по цена од само 8,99 евра. Добра цена за квалитетни слушалки. За да го имате попустот, треба да го користите овој код за попуст, достапен до 22 март: 547JRH46

Не се пронајдени производиКупете овде »/]

Паметен WiFi приклучок, Томшин 

Приклучок Tomshine

Ние ја завршуваме оваа листа на промоции со овој приклучок Tomshine. Тоа е приклучок кој работи со WiFi, исто така компатибилен со Alexa или Google Assistant. Благодарение на тоа, ќе ни биде можно да ги контролираме сите уреди што се поврзани на него на едноставен начин. Така, можеме да ги исклучиме или вклучиме, покрај тоа што ќе ги програмираме.

Добра опција да имате дома, бидејќи можеме да го контролираме и од далечина. Значи, ако сакаме да вклучиме шпорет или машина за кафе пред да слеземе долу, тоа може да се направи со апликацијата или со помош на асистент. Затоа е многу пријатно. Добра набавка за вашиот дом.

Во оваа промоција можете да купите за само 11,99 евра. За да имате попуст, треба да ја користите оваа шифра за попуст: 39VA6I8A, која во овој случај може да се користи до 20 март.

Паметен приклучок ...Купете овде »/]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)