Здраво, новиот паметен видео домофон од Нест

Здраво, новиот паметен видео домофон од Нест

Минатата недела, технолошката фирма Nest, специјализирана за термостати и надзор за новиот паметен дом, направи скок напред со презентирање на својот прв сеопфатен безбедносен систем за лица наречен Гнездо безбеден.

Но, овој безбедносен систем, составен од три уреди, не пристигна сам, туку е придружуван од уште два нови производи. На Nest Cam IQ на отворено, камера за надзор отпорна на временски услови и Здраво, паметен видео домофон за кој ќе зборуваме следно.

Гнездо Здраво, doorвончето што го сакаме дома

Новото паметно видео bвонче Здраво Гнездото има HD камера со широко видно поле од 160 степени и можност за HDR што обезбедува одличен квалитет на слика. Но, тоа исто така доаѓа со a двонасочен аудио микрофон и звучник, така што звукот тече непречено.

Здраво, новиот паметен видео домофон од Нест

Исто така, интегрира а прстен на чело со кои да се осветли вратата од куќата и со тоа подобро да се види кој е во неа.

Новиот видео домофон Здраво тој е во состојба да открие дека некој е пред врататадома, дури и кога не за rвони theвончето. Комуницира преку Bluetooth и Wi-Fi користејќи ја апликацијата за мобилни уреди и испратете известување до сопственикот со слика за тоа кој е пред вратата. Од тогаш, корисникот може да одржува комуникација со посетителот, од каде било, и течно. Па дури и пуштете програмирано аудио на вашиот посетител.

Здраво, новиот паметен видео домофон од Нест

Исто така, ако се одлучите за месечна претплата на Nest Aware, за 10 долари месечно Здраво ќе може идентификувајте ги членовите на вашето домаќинство, како и снимање видео 24/7 и други дополнителни функции поврзани со остатокот од производите на брендот.

 

Во моментот цената што ќе ја има новото newвонче е непозната Здраво од Nest, но она што го знаеме е дека ќе биде објавен во Европа и САД во текот на првиот квартал на 2018 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.