OnePlus 3 во злато ќе пристигне во Европа на 1 август

OnePlus 3

Во официјалното претставување на OnePlus 3 што се одржа пред извесно време, дознавме дека овој нов мобилен уред ќе биде достапен во две различни бои, сива и златна, иако на почетокот ќе беше достапен само во првата од двете бои. Од тој ден можеме да го видиме OnePlus 3 облечен во црвена, зелена и златна боја, иако кинескиот производител отсекогаш потврдуваше дека само две различни верзии ќе стигнат на пазарот.

И пред неколку часа беше објавено дека новиот OnePlus во злато, толку посакуван од многу корисници, кој ќе биде достапен од денес за продажба во САД. Arriveе пристигне во Европа и неколку други земји на 1 август, со цена од 399 евра, односно иста цена што ја имаше откако се појави на пазарот.

Следно, го прегледуваме Главните карактеристики и спецификации на OnePlus 3;

 • 5,5-инчен FullHD 1080p оптички AMOLED екран
 • Процесор Qualcomm Snapdragon 820
 • Главна камера од 16 мегапиксели, со фокусна должина од 2.0 Sony IMX 298, од предната страна од 8 мегапиксели од Sony IMX179
 • 64 GB внатрешна меморија
 • 6 GB RAM меморија
 • Андроид 6.0 бел слез под OxygenOS 3.0
 • Мерки 152,7 × 74,7 × 7,35 мм и тежина од 158 гр
 • Батерија од 3.000 mAh

OnePlus 3 е една од најголемите сензации на пазарот на мобилни телефони, благодарение на неговите спецификации и особено неговата цена, што е повеќе од интересно за таканаречен терминал од висока класа.

Дали размислувате да набавите OnePlus 3 во златна боја што ќе биде достапен од следниот 1 август во Европа?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.