Змија се врати и загриза од новата АР камера на Фејсбук

Сигурно повеќето ветерани на тоа место се сеќаваат на типичната игра на Нокиа, со змијата. Денес најновите 3310-ти на компанијата исто така ја додадоа оваа игра за оние кои би сакале да ја запомнат и сега Змијата се врати со пресврт и извади малку од новата AR камера на Facebook, оживувајќи ја популарната класична игра. нова генерација со змиска маска и змија реален свет.

Вистината е дека игрите со проширена реалност стануваат сè попопуларни меѓу корисниците и не се сомневаме дека во не толку далечна иднина тие ќе станат попопуларни. Во овој случај новата генерација на Змија нема премногу футуристички претензии, тој едноставно сака да се забавувате и поминете убаво со оваа класична, но подобрена и ажурирана игра.

Зголемената реалност претставена од HMD Global, Домот на телефоните на Nokia, ни овозможува додадете филтер со тоа што станувате карактер џвакање јаболка или играње Змија покрај wallид со новата AR технологија.

Прослава во стил

Во овој случај, треба да се прослави лансирањето на овој ажуриран класик од Nokia, комичарот и јутубер Мет Кек, човекот познат по својот вирусен хит „Јас сум змија“, ги испроба новитети со пресоздавање на видео со нов забавен пресврт што сигурно ќе ве насмее.

Дали сте сигурни дека сакате да ги испробате овие нови игри нели? Па, Нокиа ви го олеснува тоа и едноставно мора да пристапите преку овие линкови: Тест маска за змија: https://rebrand.ly/SnakeMask yTest змија реален свет: https://rebrand.ly/SnakeRealWorld

Уживајте!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.