Ова е сè што знаеме за новиот и очекуван iPhone 7

Секоја година околу ова време, бројот на гласини во врска со новиот iPhone вртоглаво се зголемува, нудејќи ни огромна количина на информации за новиот терминал Купертино, а исто така и бројот на протекувања расте секојдневно. И гласините и протекувањето ја мешаат реалноста со лагата што понекогаш е многу тешко да се разликува.

Ако гласините се точни следниот септември, на ден кој треба да се прецизира, Тим Кук и неговите момчиња официјално ќе го претстават новиот iPhone 7. Името се чини дека сè уште не е потврдено и е дека за разлика од другите прилики, не се сите апсолутно сигурни дека новиот iPhone ќе го задржи своето име недопрено.

Во врска со какви новости би можеле да најдеме во новиот iPhone, се чини дека нема да има премногу и тоа IPhone 7, ако така се вика, од сите погледи многу ќе личи на сегашниот iPhone 6s што во моментов се продава со голем успех на пазарот.

Да се ​​стави огромна количина на информации што ги имаме на масата на iPhone 7, денес ќе ги собереме сите, или барем најсигурните, што несомнено ќе ни помогне да знаеме малку повеќе за новиот терминал од Купертино . Секако, имајте на ум во секое време дека сè што ќе разгледаме следно се заснова на гласини и протекувања што Apple не ги потврди официјално во моментот.

Дизајн со малку промени во споредба со iPhone 6S

Сите долго чекавме на длабоко реновирање со доаѓањето на iPhone 7, но се чини дека тоа нема да биде случај од она што веќе можевме да го видиме преку неколку филтрирани слики. Ако ја погледнеме сликата на iPhone 7 што ви ја прикажуваме подолу, би било тешко повеќе од еден да го разликува од iPhone 6 или од Не се пронајдени производи, иако е точно дека ќе видиме некои други промени, без премногу значење.

Јаболко

На пример, ќе видиме како се крие антената, конечно, оставајќи го задниот дел од терминалот целосно чист. Заоблените рабови ќе останат како порано и опсегот на бои ќе продолжи да ги има истите членови, иако се чини дека сиво-просторот може да стигне до пазарот со потемен тон.

Во последно време има неколку протекувања за можен iPhone 7 во прилично убава сина боја, но се чини дека тој никогаш нема да се појави на пазарот бидејќи сè укажува на тоа дека Apple нема да излезе од патот и ќе го видиме само новиот мобилен уред на купертино во сиво, сребро, злато и злато.

До 3 верзии на iPhone 7 би можеле да стигнат на пазарот

Додека iPhone 6 не беше објавен на пазарот, Apple не издаде неколку верзии на истиот iPhone, иако малку се обиде со iPhone 5c. Во моментов оние на Купертино го следат овој тренд и на пазарот го имаме на располагање iPhone 6s, со 4.7-инчен екран и iPhone 6s Plus со 5.5-инчен екран.

Новиот iPhone 7 според гласините може да излезе до 3 верзии, една Нормална, друга Плус и друга Про. Разликите помеѓу овие верзии би имале врска со екранот, со батеријата и камерата.

iPhone-7

IPhone 7 би го задржал својот екран од 4,7 инчи, додека iPhone 7 Plus и Pro би поставиле 5,5 инчен екран. Единствената разлика помеѓу верзијата Плус и верзијата Про може да биде камерата, оттогаш новиот iPhone 7 Pro би поставил двојна камера што веќе видовме во некои протекувања и дека за жал би продолжиле да излегуваат во голема мера од телото на уредот.

Покрај тоа, можно е и во оваа повеќе Премиум верзија на iPhone 7 да можеме да го видиме екранот Tru Tone кој веќе ја направи својата премиера на iPad Pro.

3,5 мм приклучок ќе биде големиот отсутен

Една од најголемите новини што можеме да ја видиме во новиот iPhone 7 е отсуство на приклучок Jackек од 3,5 мм што е присутен, како кај уредите на „Епл“, така и кај другите производители многу години. Во Купертино се чини дека тие сакаат да продолжат да иновираат и ќе видиме како овој конектор исчезнува, за да се отворат слушалки кои нема да треба да се поврзуваат на iPhone преку овој конектор

Со доаѓањето на новиот iPhone, Apple официјално би претставил нови EarPods со Lightning конектор, што би ги нашле во кутијата што Купертино ќе му ја достави на секој купувач. Покрај тоа, некои AirPods дека нема да треба да се поврзуваат преку кој било конектор со новиот iPhone. За да знаеме повеќе детали за овие нови додатоци на Apple, сепак ќе мора да почекаме некое време, а особено да се појави некое истекување во форма на слики или видеа.

Пристигнување на пазарот и цена

Јаболко

Едно од големите непознати работи што треба да се исчисти од iPhone 7 е неговата цена и датумот на пристигнување на пазарот. Што се однесува до второто, можеме безбедно да го купиме во огромен број земји ширум светот пред Божиќ. И дали Епл секогаш ги лансира своите нови уреди на многу посебни датуми и со iPhone секогаш се обидува да ги направи theвездени подароци на Божиќ.

Во моментов не знаеме никакви детали или се појавиле информации.Нешто прилично чудно, но многумина од нас стравуваат дека неколкуте промени на ниво на дизајн и малата еволуција воопшто може да направат цената да остане во споредба со iPhone 6s. Секако, она што се чини сигурно е дека ќе видиме значително намалување на цената на iPhone досега присутна на пазарот, што без сомнение, доколку се потврди дека ќе видиме многу малку новости во iPhone 7, може да предизвика нејзината продажба.

Дали мислите дека Apple е во право што брза да лансира iPhone 7 со едвај нови вести од секој поглед?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку социјалните мрежи каде сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Емилио П.Луке dijo

    Резиме: знаеме дека не знаеме ништо за новиот iPhone, или што е уште полошо, дека новиот iPhone ќе биде ист како стариот iPhone, но поскап ...