Дали веќе знаете како ќе играте Невидлив пријател?

Невидлив пријател

Невидливиот пријател е една од најзабавните игри што можеме да ги уживаме за време на овие претстојни божиќни забави, како и во одредени делови на светот е познат како „Таен пријател“; Целта на оваа игра е да се обиде да подари подарок на некоја личност, без таа да знае дека ние сме ние што it понудивме.

Секако дека постојат одредени правила кога станува збор за играње Невидлив пријателНе е можно да се одлучи кој треба да биде оној што ќе му даде нешто на одредена личност, бидејќи оваа ситуација е дефинирана со лотарија. Во оваа статија ќе ви понудиме 6 интересни алтернативи што можете да ги користите од мрежата, за да можете да го играте ова Невидлив пријател.

1. amigoinvisibleonline.com

Првата алтернатива што ќе ја споменеме го има токму истото име на играта; Откако ќе влезете на оваа веб-страница, ќе најдете мал волшебник во 3 чекори што треба да го следите, каде што треба:

  • Напишете го името на е-поштата на вашите пријатели. Стандардно, има 10 полиња што треба да ги пополните, иако може да зголемите повеќе од нив ако бројот на учесници го надмине истиот.
  • Напиши порака.
  • Проверете дали сè е правилно и испратете ги е-поштата.

Во првиот чекор, исто така можете да изберете датотека Excel која ги содржи сите наши контакти со нивните соодветни е-пошта.

Невидлив пријател 01

2. amigoinvisible.com.ес

Тоа е уште една одлична алтернатива за игра Невидлив пријател, каде и на прво место, ќе мора да им предложиме на сите наши пријатели да си играат со оваа апликација; кога сите ќе прифатат, тогаш можеме да започнеме со „Наградните игри“ со поставување на името и е-поштата на секој од нив во соодветните полиња. Како и во претходната услуга, по дифолт, има 3 единствени полиња за пополнување, а може да се додадат и повеќе во зависност од бројот на пријатели кои се согласиле да учествуваат.

Невидлив пријател 02

3. lappsus.com/secretgift

Тој е специјално посветен за корисници на iPhone или iPad, каде што ќе најдеме подобар елабориран интерфејс кога ги покануваме нашите пријатели да играат Невидлив пријател. Апликацијата може да се најде во App Store.

Невидлив пријател 03

4. secrettsanta.com

Тоа е верзија на Невидлив пријател но на англиски јазик; тука ќе најдете три верзии на оваа игра, едната е класична, која практично не се разликува од другите алтернативи што ги споменавме претходно; Останатите режими на игра во оваа алтернатива може да бидат поинтересни за играчите кои сакаат да ги украдат подароците на своите пријатели за да им ги дадат на нивната избрана, со тоа што ќе можат да го изберат и подарокот што сакаат да им го дадат на крајот.

Невидлив пријател 04

5. elfster.com

Подобро сте организирани кога играте Таен пријател (Невидлив пријател), бидејќи во нејзиниот интерфејс најпрво ќе најдеме опции за правење покани за играта (пријатели или членови на нашето семејство), направете непроменлива листа на подароци што подоцна ќе се играат за да се види кој ги доставува, и исто така може да направи размена на нив во случај на неможност за купување или стекнување. Откако сè е совршено добро дефинирано, ждрепката е направена и чекаме да знаеме кој ќе биде наш Невидлив пријател (Таен пријател) кој ќе ни даде еден од подароците дефинирани во горната листа.

Невидлив пријател 05

6. amigosecreto.com

Доаѓа од бразилска страница, каде мора да знаеме нешто на јазикот за да можеме да играме со неговите опции. Единствениот недостаток што оваа алтернатива има да го игра таен пријател е тоа учесниците мора да се претплатат на страницата, нешто што е вознемирувачко, но сепак, тие се правила на игра. Од друга страна, поканата до пријателите или семејството, изборот на подароци од нивната сопствена база на податоци и секако, записот за е-пошта (на самиот почеток на записот за податоци) се елементите што ќе ги најдете овде. Статистика за прифатливост на оваа алтернатива за Тајниот пријател (Невидлив пријател) се регистрирани 1 милион корисници за интеракција.

Невидлив пријател 06

Секоја од овие алтернативи може да биде корисна кога играте Невидлив пријател со одредена група, избирајќи ја онаа што најдобро одговара на вашиот вкус и на вашите пријатели.

Повеќе информации - Како да ги блокирате мобилните уреди на Apple за да ги предадете на деца


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.