Зумирање меур го олеснува читањето стрипови на „Книги на Play“

Момците од Маунтин Вју напорно работеа да донесат голема новина во нивната услуга за читање книги и стрипови, позната по Плеј Книги. Стрип-книгите што учествуваат во новиот проект ќе имаат нова функционалност со која закачете нови читатели со услугата наречена Bubble Zoom.

Оваа одлика наречена Bubble Zoom ќе овозможи меурчињата за говор на стриповите да се одштиклираат земи поголема големина за да се истакне и може полесно да се чита. Секој меур од говорот се идентификува и последователно се појавува со притискање на копчето за јачина на звук или притискање на десната страна на екранот. Гугл го покажува тоа добро на видео.

И ние зборуваме за многу моќен систем на учење и технологија за препознавање на слики со кои Google може да ги идентификува меурчињата за говор на страницата и со тоа да ги зголеми во големина за да ги истакне. Ова го олеснува читањето на дијалозите додека страницата е полна во големина. Зумирањето со меурчиња исто така дозволува да се реализира еден вид акција бидејќи се анимираат меурчињата.

Зумирање на меурчиња

Во моментов, стриповите што нудат поддршка за оваа одлика се колекции објавени од Марвел и ДЦ Стрипови. За да се промовира употребата на Bubble Zoom, Google нуди 50% понуда иако таа не е достапна во нашата земја. Како и да е, можеш дојди овде и испробајте ги бесплатните примероци за да видите како функционира оваа нова опција in situ што ќе поттикне повеќе читање на овој вид мултимедијална содржина. Се разбира, мора да ја инсталирате најновата ажурирање на Play Books или да го инсталирате APK што ќе го најдете подолу.

Кога стрипот ја има оваа функционалност, можете да видите екран за добредојде покажувајќи како да ги контролирате закуските. Со неколку едноставни притискања и копчињата за јачина на звук можете да преземете целосна контрола.

Преземете ја АПК-книгата за Play


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.