PlayerUnknown's Battlegrounds ги руши рекордите на Steam и продолжува да расте

Познато како PUBG Несомнено стана одлична игра долго пред да ги напушти своите рани фази, и вклучува во својот систем на игри многу карактеристики кои привлекуваат публика навикната на шутери и MMORPG, и не можеме да ги обвинуваме што ја комбинираа што најмногу ни се допаѓа во една игра , всушност, би можеле да кажеме дека токму тоа го бараше јавноста. И тоа е како тоа повторно го стори PUBG, совладувајќи го рекордот за истовремени играчи на Steam со кој Дота2 доминираше до сега.

И бидете внимателни затоа што стоењето до цела Dota2 не е баш точно слуз од мисирка. Вака PUBG ги загрева своите мотори и почнува да ја привлекува публиката на конзолата што чека да ужива во неговите карактеристики.

На кратко, ова е како успеа да го победи историскиот рекорд на Steam додавајќи 1.342.857 истовремени играчи, надминувајќи го за 50.000 рекордот што го држеше Дота 2 до денес со 1.295.114. И бидете многу внимателни, бидејќи како што рековме, PUBG е во прилично рана фаза од својот развој, па сè укажува на тоа дека на крајот ќе стане една од најважните игри во деценијата, рака под рака со GTA V. Поттик доста значаен е фактот дека тоа би привлечело и голема професионална публика YouTubers тие веќе го монетизираат доста добро.

На крајот на краиштата, надминувајќи повеќе од милион истовремени играчи на Steam исто така може да има врска со растот на гејмер од компјутер, но ние нема да ја намалиме заслугата од овој дел од играта. Во меѓувреме, сè уште немаме точни датуми или знаење за тоа како ќе се развива играта на други платформи, и покрај големите засилувања и подобрувања што доаѓаат на компјутер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.