Играта Fortnite ги отстранува ракетите што се водат

Секој пат кога играта станува масовен хит, не само што му овозможува на инвеститорот да заработи многу пари, туку и најважно е да се обиде да го задржи интересот за играта што е можно подолго, било да е тоа додавање нови оружја, нови простори за играње, нови режими на игра ...

Но, понекогаш, веста што може да ја донесе играта не им се допаѓаат на многу луѓе. Ова е токму она што се случи со едно од оружјата што неодамна додаде Fortnite: водени ракети, оружје што беше принудено да се елиминира од играта поради непријатноста изразена од играчите.

Среќниот човек кој го добил ова оружје се наоѓал во подобра позиција од останатите, па играта поминала од забавна како на почетокот. Среќникот со оваа водена ракета едноставно мораше пукајте го и насочете го директно до позицијата на другиот играч без тој да може да стори нешто за да го спречи тоа. За среќа, момците од Епик ги слушаа фановите на оваа игра и решија да ја отстранат од играта и да размислат како можат да додадат слично оружје.

Според Еп.

Добивме многу коментари за водената ракета, особено во врска со правдата и јачината на оружјето. Ние ја споделуваме вашата загриженост, па затоа сме ги чувале проектилите во пиштолот, додека откриваме како можеме да ги спроведеме назад во играта.

Но, тоа не беше единствената модификација што ја доби играта, бидејќи исто така Доцнењето помеѓу истрел и истрел е променето кај оружјето што носи голема штетаБидејќи тие немаат корист од предностите на брзото оружје, доцнењето помеѓу истрел и истрел на самострел и снајперска пушка е елиминирано. Најновата надградба што ја доби играта, решава уште една од грешките што ги покажа играта при пукање во сопствените згради кога крадечки се обидовме да ги здолниме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.