Игри со Xbox Gold изненадувања со Metal Gear Solid V: Фантомската болка

Бесплатните игри постојано доаѓаат на платформите, добро, бесплатни ако сметаме дека плаќаме претплата за пристап до услугите на Интернет. Така тие монополизираат се повеќе корисници во екосистем во кој се чини дека е очигледно скоро обврзано да плаќаат, затоа Сони и Мајкрософт Тие ја одржуваат битката за да видат која марка ги дава најдобрите игри на месечно ниво.

Во оваа прилика, Мајкрософт силно се обложи на Metal Gear Solid: The Phantom Pain, иако треба да знаете дека станува збор за видео игра што Sony веќе ја подари пред неколку месеци. По скокот, ќе погледнеме кои се Златните игри во месецот мај 2018 година, покрај МГСВ

Xbox X One крос-платформа игра крос-игра

Ова е последната змија авантура што ја режираше харизматичниот Хидео Коџима, сега вклучен во други проекти и доста далеку од Конами, веднаш откако го потроши целиот буџет на видео-играта во само едно демо од тоа. Помеѓу 16 мај и 15 јуни ќе можеме да преземеме Metal Gear Solid V: The Phantom Pain за Xbox One и Xbox 360 сè додека се разбира сме ја стекнале месечната претплата на Xbox Live Gold. Но, тоа не доаѓа сам, имаме повеќе содржина.

  • Супер мега бејзбол 2 (Xbox One): Достапно во текот на целиот месец мај
  • Колекцијата Sega Vintage: Streets of Rage (Xbox One и Xbox 360): 1-15 мај
  • Ванквис (Xbox One и Xbox 360): 16-31 мај

Тие не се премногу светкави игри, но доволно за да си поминат убаво. Во меѓувреме во Play Station Плус, почна да се зборува дека можеме да гледаме игри како Dark Souls II, The Order 1886 или Потреба за брзи ривали, но за тоа сè уште има доволно, така што ќе продолжиме да чекаме што ќе претстави Sony за да се спротивставиме на оваа екипа на Microsoft за месец мај 2018 година, веднаш зад аголот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.