Идеи за корисничко име: Пронајдете го точното прекар за нашите социјални мрежи

Идеи за корисничко име

Ако сакате да отворите сметка на Фејсбук, Твитер, Гугл плус, LinkedIn или која било друга што ве интересира, тогаш прво треба да се обидете да побарајте прекар кој одлично ве идентификува, бидејќи тоа ќе зависи од начинот на кој ќе ве најдат многу ваши пријатели.

За оние кои немаат единствена идеја за видот на Ник што треба да го користат за нивната социјална мрежа, постои онлајн алатка наречена «Идеи за корисничко име»Тоа ќе ти помогне создадете целосно сопствен и дека ќе биде уникатно бидејќи ќе се произведува, според одредени параметри што ќе и ги укажеме на оваа услуга.

Како функционираат „Идеи за корисничко име“ од мојот веб прелистувач?

Сликата што ја поставивме на почетокот може да ви послужи како референца за да започнете да генерирате Ник што ве идентификува барем, со кој се чувствувате најудобно. Секое од полињата што се прикажани таму (како форма) ќе биде параметри што ќе ви помогнат да го создадете овој Ник. Можете да ги користите секој од нив или само неколку, бидејќи е оној што вели прекар (патем многу анегдотски) од суштинско значење. Можете исто така да ја искористите малата кружна кутија сместена на дното на овие полиња, што ќе ви понуди поголем број резултати.

На крајот, само треба да го притиснете копчето што вели «Генерирај» така што различни Никови се појавуваат на дното; Ако обрнете внимание на секој од нив, ќе можете да видите дека тие зеле некои од параметрите што ги дефиниравте во горниот дел за да го формираат овој нов збор. Ако не сте задоволни со ниту еден од нив, можете да го користите копчето „Исчисти“ за да направите ново пребарување. Откако ќе го имате вашиот Ник, сега можете да се обидете да ја отворите својата нова сметка на социјалната мрежа; ако некој веќе го користел ова име, можете да пробате кое било друго од списокот со резултати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Carmen dijo

  Сакам да имам прекар

 2.   Miriam dijo

  Не знам кој ник да ме стави во игра