Избегнувајте ажурирање на Messenger или вратете се на претходната верзија

«Задолжително ажурирање на Messenger. Не можам да се вратам на MSN Messenger » прочитајте го насловот на статијата што ја напишав на 1 октомври. Како што велат дека исправувањето е мудро, денес ќе го сторам тоа за радост на многу луѓе кои сакаат да продолжат да го користат стара верзија на Месинџер, МСН за цел живот.

CКако што можеби претпоставувате, можно е да се вратите на претходната верзија на Messenger или ако сè уште не сте ажурирани на новата верзија, можете да го избегнете. Не е дека она што го објаснив во претходната статија не беше точно, ако се обидете да го отворите вашиот MSN Messenger 7.5, тоа ќе ве принуди да го ажурирате на Live Messenger, но Оскар, посетител на блог, сакаше да сподели со нас трик за да избегне ажурирање и откако ќе го испробам, треба да исправам и да кажам да можно е да продолжите да го користите стариот MSN Messenger.

ВАORTНО ПРЕДУПРЕДУВАЕ

Постојат многу корисници на Messenger кои не се задоволни со верзијата Windows Live и кои сакаат да продолжат да ја користат верзијата MSN. Следниот трик ви овозможува да избегнете ажурирање во Live, но мора да знаете дека како и со која било друга програма, ако не ажурирате, може да имате безбедносни прашања, бидејќи слабостите пронајдени за старата верзија не можат да се санираат со ажурирање. Така можете да ставите ОПАСНОСТ вашиот компјутер

UОткако го кажав ова, мојот совет е тој ажурирање на новата верзија и ќе се навикнеш. Размислете дека ќе има нови надградби на верзијата во живо што ќе ги поправат проблемите и ќе ја подобрат услугата. НЕ користам стари верзии на која било бесплатна програма, уште помалку ако таа програма работи преку Интернет.

Yзнаеш кое е моето мислењеАжурирај!), сега за оние кои се заинтересирани за користење на MSN Messenger, на пример администраторите на Cybercafés како што се Оскар, еве две опции:

Ја имам инсталирано верзијата Live Messenger

Ако веќе ја имате инсталирано верзијата Windows Live, првото нешто што треба да направите е да ја деинсталирате за да ја инсталирате старата. Ајде да видиме како:

1-ви) Одете во менито Start и отворете го контролниот панел. Со отворен панел, изберете „Додади или отстрани програми“, потоа избери „Windows Live Messenger“ од списокот и кликни на копчето „Отстрани“.

Деинсталирање на Windows Live Messenger

2-ви) Getе добиете прозорец за потврда што ќе ве праша дали сте сигурни дека сакате да го избришете Windows Live Messenger од вашиот компјутер. Кликнете на „Да“ и програмата ќе се деинсталира без да треба да правите ништо друго.

3-ви) Сега мора да ја инсталирате верзијата 7.5 на MSN Messenger. Ако сè уште ја имате датотеката за инсталација на вашиот компјутер, започнете да ја инсталирате, инаку можете да ја преземете од Софтоник. Кога ќе ја инсталирате, отворете ја програмата и ќе видите како ве принудува да ја ажурирате, за да ја избегнете користете го следниов трик.

Ја инсталирав верзијата 7.5 MSN Messenger

Ако штотуку ја инсталиравте верзијата 7.5 или ја имате веќе инсталирано, но се обидувате да спречите ажурирање да се случи, направете го следново:

1-ви) Првата и фундаментална работа е дека имате програма затворена. Не е доволно само да го затворите прозорецот, туку мора да го затворите десно, со кликнување на секундарното копче на глувчето (десниот нормално) на малата икона на Messenger и со избирање на „Затвори“.

Затворање на Месинџер

2-ви) Сега, кога програмата е целосно затворена, треба да ја пронајдете папката каде што е инсталирана. За да го направите ова, следете ја следната рута:

"Вашиот хард диск, обично (C :)" >> "Програмски датотеки" >> "MSN Messenger"

Кога сме таму, ќе кликнеме со секундарното копче (обично десно) на извршната датотека "msnsmgr.exe", ако видите само "msnsmgr", имате скриени екстензии, на овој начин ќе го отворите контекстно мени и во него ќе мора да изберете "Properties" на дното.

Карактеристики на гласникот

3-ви) Windowе се отвори прозорецот наречен "Properties на msnmsgr.exe". Изберете го табулаторот "Компатибилност" и проверете го полето "Стартувај ја оваа програма во режим на компатибилност за:". Потоа изберете „Виндоус 2000“ во паѓачката листа со кликнување на малата стрелка. Конечно кликнете на «Примени», а потоа на «Добро».

Компатибилност со Windows 2000

Aчас следниот пат кога ќе го отворите Messenger, тој повеќе нема да бара да ажурирате. Не знам колку ќе трае овој трик, но работи. Благодарение на Оскар за бакшиш веќе Гуруто ќе биде потврдено. Запомнете дека најдобро е да ја ажурирате новата верзија за да избегнете безбедносни проблеми, барем јас. Можете да бидете информирани на „Сè за Месинџер“. Поздрав од лозов орев.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

111 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   carla dijo

  здраво за тој трик, го пробав и ми успеа, но! Морав да го форматирам мојот компјутер и сега кога сакам да инсталирам месенџер 7.5 повторно да ја сменам компатибилноста, дури не ми дозволуваат да ја инсталирам, како можам да направам сега, windows livw ми ја прави линијата бавна и ми виси секој толку често, ќе имате уште еден трик

 2.   Оцет убиец dijo

  Па, ако не ви дозволува да го инсталирате месенџер, мислам дека не може да се поправи. Нема да имате друг избор освен да се навикнете на новиот месенџер. Се најдобро.

 3.   геан карло dijo

  Добро беше благодарам за поддршката pucha ме спаси ахх бидејќи за старите машини е многу лемта во живо благодарам

 4.   геан карло dijo

  Добро беше благодарам за поддршката pucha ме спаси ахх бидејќи за старите машини е многу лемта во живо благодарам

 5.   Едуардо dijo

  здраво пробав и месенџер 7.5 добро се инсталираше но проблемот ми доаѓа кога одам по пошта затоа што кога ќе го дадам не знам зошто оди во мсн во живо и никаде не сум ја видел таа опција.може да се вратиш на претходна пошта?

 6.   Даниел dijo

  Со новата msn не можам да ја инсталирам полигамијата и сакам да се вратам на претходната верзија, ве молам некој да ми каже како да го направам тоа

 7.   Sergio dijo

  Здраво !!! Ви благодарам многу што ми помогнавте во врска со ова затоа што гласникот во живо не работеше за мене.
  однос на

 8.   kike dijo

  овој трик работеше многу добро за мене, благодарам многу

 9.   Марсело dijo

  capo оној што го фрли растворот

 10.   МАРИЗАБЕЛ dijo

  благодарам што работеше совршено за мене ... милион

 11.   ања dijo

  ааааааааааааааааааааааааааааааааааааа !!!
  благодаттааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа)))))))))))))))))
  ништо не ми служеше !!!
  ова реееееееееееееееееееееееееееееееееееееееааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааауа}}.
  грааааааааааааааааааааааааааааааа

 12.   erik dijo

  Здраво, не навистина сакаме да се ажурираме или барем јас, што се случува е дека нашата верзија на пакет услуги не е компатибилна. трикот е многу добар бидејќи е ефикасен благодарам

 13.   Луција dijo

  Иконата MESINGER не се појавува во списокот за да кликнете на ali и desistalarlo, што треба да направам? Ви благодарам

 14.   ЈОРГ ПЕÑА dijo

  ЗДРАВО НА СИТЕ!!!

  Не знам што се случува со движењето на MSN, но мислам дека има некакви проблеми, веднаш да го преземам за да го ажурирам, повеќе не ми дозволува да направам повик и помалку од добивање на слики низ ...

 15.   Elisa dijo

  Го инсталирав новиот windows live messenger и сите мои контакти исчезнаа, што треба да направам? Ги спасив и не ми се појавуваат ...

 16.   токо dijo

  Јас не добивам месенџер кога отстранувам програми што ги правам

 17.   Хозе Хуан dijo

  здраво ви благодарам многу добро работеше чао

 18.   виолетова dijo

  Штета што тоа решение работи само со windows xp ... со вид, дури и не размислувам за тоа ... ќе мора да се навикнам на ѓубрето од новиот жив

 19.   карола dijo

  Не можам да ја најдам иконата за месинџер во живо за windows Ви благодариме за вашата помош.

 20.   Марија Фернанда dijo

  одлични податоци ..
  но
  Не се појавува како програма, не знам од каде ми е компјутерот и сакав да го инсталирам плус и не се активира ниту тој.
  постои само новиот ...
  како да го добијам
  Не можам да го деинсталирам
  благодарение

 21.   расипување dijo

  Не ја разбирам новата мсн ..?
  кој би можел да ме води ..?

 22.   март dijo

  Јас го инсталирав на прозорците во живо и моите контакти не се појавуваат како што треба да направам

 23.   Марина dijo

  Здраво, гледај, претходно имав windows live messenger и многу добро се снаоѓав ... Но, видов дека има ажурирање кое беше 9.0 и го симнав, лошото е што не ми се допаѓа како е и јас Не сум многу среќен, би сакал да се вратам на старите (windows live messenger), ве молам, помогнете ми наскоро затоа што не сум задоволен од тоа.

 24.   Ингрид dijo

  Се покажа добро, но кога го отворив msn, веќе немав никаков контакт

 25.   Нора dijo

  Те молам, ќе ти се заблагодарам ако ми помогнеш да се вратам на претходното
  со ова не можам да испраќам фотографии. итно сакам да се вратам на претходното

 26.   Луис Кори dijo

  Ви благодариме Маестразо !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Поздрав од Куско - Перу

 27.   ПЕРИ dijo

  Здраво, преземете ја новата верзија, но не беа преземени сите програми, јас веќе го сторив тоа двапати и исто, исто така, кога ќе го започнам делот, се појавува прозорец и вели дека платформата за комуникација во живо на Windows откри проблем и мора да се затвори да испратам и да се затвори, но ако го игнорирам, може да разговарам без проблем, работата е, не сакам постојано да гледам на тој прозорец.

 28.   Марија dijo

  Здраво, добро утро, можете ли да ми помогнете да решам проблем, со новата верзија на месенџер, излегува дека излегува на англиски јазик, а јас го сакам на шпански, дали може да ми ги наведете чекорите за промена, Ценам брз одговор, ви благодарам

 29.   лауритаза dijo

  hi0laa¡¡¡

  добро0p пс се сомневам во пфф ме стрес не знаејќи како да го решам аии ваа во верзија на прозорци во живо
  Кога сакам да ја започнам сесијата, не можам да видам поле што вели дека се обидувам подоцна и се појави грешка, јас веќе ги следев сите чекори за да ја решам грешката и ништо и да ги деинсталирам и повторно да ги инсталирам прозорците во живо и ништо не останува исто како што можам направете го ова очајно

 30.   лауритаза dijo

  Прости извинете po0r на погрешно напишани аа пс грешката
  е КОД ЗА ГРЕШКА: 8100030d ЧЕКАМ ОДГОВОР БЛАГОДАРАМ

 31.   Даниел dijo

  Ви благодарам многу за придонесот што функционираше прекрасно, благодарам

 32.   Родриго dijo

  Здраво момци од msn, che ми се чини дека новиот messengger е многу лош и дека тие престануваат да се заебуваат со тоа што сакаат да го модифицираат со заедничката msn е во ред. Исто така, ви носи многу проблеми, на пример, го ставив и кога немав ниту еден контакт, за малку ќе умрев, реков дека ја имам оваа помош. Мислам дека ја оставивте претходната msn и тоа е тоа чао момци и ви благодарам за помошта што ја давате

 33.   димензија dijo

  аак добро
  Немав претстава за тоа
  и во живо. уште малку недостасува
  да остане без коса ..
  но добро благодарам во секој случај

 34.   клариса dijo

  твојот совет ми помогна
  ти благодарам, сессссссссссс

  , сестра ми не се навикна да живее, што ми се допаѓа

 35.   chiri dijo

  новата е преосвештена морка!
  благодарам на коментентот!

 36.   МатеоФилт dijo

  funkaaaaaaaaa… човек ви благодарам многу Не сакав да ажурирам на тој WLM 2009 ми се допаѓа моето 8.1 благодарам многу

 37.   alex dijo

  Одлично ... многу благодарам!

 38.   Марсело dijo

  МНОГУ ДОБРО БЛАГОДАРАМ

 39.   таа dijo

  Имам Виста, направив се што рековте сè додека не сфатив дека работи само за XP
  wjauJAUA и ми даде резултати, но msn траеше помалку од две секунди, се обидов со сите други ДО ДА РЕЗУЛТАТИ ЗА МЕНЕ !!!!

  со алтернативата:

  СЕРВЕР ЗА ПРОЗОРИ 2003 (ПАК ЗА УСЛУГИ 1)

 40.   престанува dijo

  даиииииииииии служи благодарамссссссссс

 41.   поврзување dijo

  Дабути, благодарам!

 42.   Мала риба dijo

  Јас го пробав и ми одговара, имав и друг проблем, не е тоа што не ми се допаѓаше, имав windows live messenger, но ме замоли да го ажурирам на новиот, 2009 година, и не знам xk не работи за мене, не започнува со сесија и не знаев како да продолжам со ова. Па, се обидов да го сторам тоа што го ставивте таму, го сторив тоа, msn беше поправена и работеше. Благодарам

 43.   Дејвид dijo

  Кога го инсталирав ажурирањето, не ми беше дозволено да се најавувам со други сметки што ги имам.

  Затоа што?

 44.   Леона dijo

  Дали има Lite или полесна верзија на месенџер, но дали е тоа од Microsoft?

 45.   GUILLERMO dijo

  ИМАМ ВЕРЗИЈА 8.1 НА ПОРАКОТ КОЈ САКАМ ДА ПРОДОЛУВАМ ВО ТОА

  ПОСТЕРОТ ме присилува да ја преземам верзијата 9

  КАКО ДА ГО РАСТВАМ ОВА БА THАМ ЗА ВАШАТА ПОМОШ

 46.   GUILLERMO dijo

  17-09-2009 [6:56]
  ИМАМ ВЕРЗИЈА 8.1 НА ПОРАКОТ КОЈ САКАМ ДА ПРОДОЛУВАМ ВО ТОА

  ПОСТЕРОТ ме присилува да ја преземам верзијата 9

  КАКО ДА ГО РАСТВАМ ОВА БЛАГОДАРАМ ЗА ВАШАТА ПОМОШ

 47.   alex dijo

  а што е со плус ??? Сега можам да ја внесам мојата сметка од 8.5 што е таа што ја имам и мојот вкус е најдобар од најактуелните и најстарите x така да се каже, но плус не е активиран: да, јас го пробав истото со папката плус во програмските датотеки но ништо

 48.   lola dijo

  Навистина, ви благодарам многу за финтата, функционира ааа!

 49.   Вирџинија dijo

  Имам верзија 9 затоа што кога сакав да ја стартувам претходната верзија, таа не ме пушташе да влезам ако не се ажурираше. Сега кога ажурирав, оваа верзија воопшто не ми се допаѓа и мислам дека сè уште треба да инсталирам апликации. Може некој да ми каже како да го инсталирам целосно? Благодарам

 50.   Маркос Паноцо Менегеј dijo

  Одлично, благодарам шампион. Ми го реши животот!

 51.   Густаво dijo

  фаламссссссссс пребарував низ интернет и имаше закрпи и се и ништо не работеше! ти благодарам

 52.   Ајлен dijo

  Здраво, благодарам за советот! Ми работеше ... но тие сакаа да го преземат msn во живо на мојот компјутер (без да ме прашаат) и 7.5 што веќе го имав беше избришано ... Сега не можам да го користам ниту новиот, ниту живиот ниту преземете ја 7.5

  Што можам да направам?? Бидејќи се обидов да ги сменам поставките што ги дадовте погоре („компатибилност“) и не можам.
  Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш! Ви благодарам!

 53.   Џери dijo

  Одлично!!! Совршено ми одговараше, како и многумина, имав време да барам решение за ова.

 54.   Роџер dijo

  Не сакам да се вратам на претходниот, но не можам да инсталирам емотикони или лица со MSN Backup како што имав претходно, тоа нема да ми дозволи, јас веќе пробав сè и не ми дозволува, дали некој знае како да го стори тоа? Размислував да се вратам на претходната верзија за да видам дали на овој начин ги инсталира иконите и оттаму само се ажурира на новата, но не ми дозволува.

 55.   Андреа dijo

  Ви благодарам многу !!! version верзијата од 2009 година никогаш не ми работеше… и сега, можев да се вратам на старата. Супер добро објаснето. Ти помина

 56.   lu dijo

  Овој трик ми одеше многу добро, но msn plus не ми одговара и покрај тоа што го имам инсталирано… !!! Како да направам да работи за мене? Благодарам многу

 57.   Арацелозно dijo

  Одличен трик, го пробав со месенџер 8.5 што е веќе во живо, но не се исклучува како 9 и не ме бара за ажурирање

  Многу Ви благодариме

 58.   Мала торба РНР (: dijo

  Ви благодарам многу, ми успеа !! голем !! 😀

 59.   Florencia dijo

  аиииииииииииииииииииииииии те сакам !!!!!
  Работеше за мене БЛАГОДАРАМ =) =) =) =)
  но имам проблем плус не ми одговара 🙁 како да направам?

 60.   Florencia dijo

  Нееееееееееее, сакам плус инсталирај го пак и ништо

  ми треба помош

 61.   гслатино dijo

  Одличен трик, всушност, исто така, не е дека се избегнуваат безбедносни дупки, бидејќи за тоа служат ажурирањата, но оптоварувањето на системот е многу, и секако сите се навикнуваме на верзија и страдаме од нешто едноставно и практично.

 62.   Carli dijo

  НЕВЕРОЈАТНО, извонредно советување !! СЕГУИ АСИИ

 63.   ХЕНДРИКСОН dijo

  Мислам дека е добар придонес, ти благодарам човеку, ме спаси и ќе го фрлам компјутерот низ прозорецот, лол, вистината никогаш не ми се случила, но како што велат, првпат имам поздрав и благодарност ... среќа!

 64.   Но dijo

  Здраво, ги следев чекорите што ги презедоа за да избегнат ажурирање на МСН, ДЕНЕСКА ДЕКА НЕ МО ABЕВ ДА ЈА ПРАВАМ НОРИМАЛНО СЕДНИЦАТА, ДЕНЕС НЕ МОANАМ ДА ГО ОТВОРАМ, ДАВАМ СО ЛЕВО КОПЧЕ И ОТПОЗ ОТВОРЕТЕ ГО И НЕ ОТВОРУВА ЗА МЕНЕ НИШТО ШТО МО CЕ ДА ДАВА РЕШЕНИЕ.

 65.   Андрес ид.ар dijo

  генијалец!!

 66.   DURPit dijo

  КОЈ WЕ БИДЕ ВО ВЕРЗИЈА 8.1 НО ГЛУПОВОТО Ажурирање ГИ Спречува ...

  одете во папката каде што е инсталирана програмата
  рудникот е: C: Датотеки на програмата Windows LiveMessenger
  и потоа побарајте ја датотеката наречена "msnmsgr.exe"
  кликнете на него со десното копче и кликнете на својствата
  потоа во промена на компатибилноста во "Windows 2000"
  и тоа е тоа 8Д тие само го извршуваат со истата датотека и нема да го добијат проклетиот екран за ажурирање ^^

  Се надевам дека 8U ќе ти служи

 67.   ССА dijo

  трикот работи, но не можете да користите msn плус!

 68.   најмлад dijo

  ми работеше !!!!

  Ми требаше за преносни
  многу ти благодарам

  од Чиле

 69.   antony dijo

  Јас веќе ги применив сите индикации …… но зошто не можам да започнам со раздвојување.демора многу !!!!!!!!

  __pucallpa - перу

 70.   Митчел dijo

  си ми го спасил животот бротероооооооооооооооооооу ... ти си КС

 71.   јарен dijo

  Сметам дека е одлично !!!!!! Ви благодарам, пробајте сè… Тие се најдобри

 72.   Roge dijo

  Здраво, благодарам многу за информациите, добро ми послужи. Тие се најмногу !!!!

 73.   Cindy dijo

  Здраво, имам вирус во мојот нов месенџер и не знам како да го отстранам, антивирусот не ми работи, ја започнувам сесијата нормално, но кога ќе ги отворам прозорците за разговор тие автоматски се затвораат и можам ' стори сé, решение ве молам

 74.   зуле dijo

  Инсталирав стара верзија на месенџер, но ме прашува за ажурирање сега се ажурира, но јас го следев трикот на Оскар е точен, ова ќе биде месенџер 8.5 или месенџер во живо

 75.   Петракац dijo

  Наставник!!! ха ха !, Имам инсталирано 8.5 и со тој трик функционираше! Фала мајстор !!

 76.   тато dijo

  Благодарам, работеше многу добро со верзијата 8.5 сега прашањето е со новиот windows livec 2010, оној што е лансиран во март ќе продолжи да работи, треба да почекате и да видите што ќе се случи

 77.   НАХУЕЛ ДЕ БЕРА dijo

  SOS A CAPO CHE RE СЕ СПАСИ НЕ МИ ОДРЕДИ НИШТО ПОВЕЕ СТАРА МСН !!! XD

 78.   Мартин dijo

  -дс уште од многу одамна, програмата за во живо месенџер, нема да ја отворам, ја преземав многу пати, работната површина ми е полна со горенаведените икони, иста со msm.plus.
  Не знам што се случува мојот компјутер ограничува, тоа е мистерија.
  - Можам да ја имам само онаа што доаѓа стандардно, првата верзија, така што за да го користам живиот месенџ, морам да користам друг компјутер .., го пробав методот да преземам друга верзија одамна. Сигурно направив нешто погрешно, бидејќи не го добив, тој ќе ме испратеше да го ажурирам во живо на windonn ...

 79.   АРМИРАЕ МЕКС dijo

  Здраво на сите …………. Вистина е дека овој трик ми служеше прекрасно. но важи за оние кои сакаат да се ослободат од месенџер 9.1 или плус како што го знаат да ивал. Ха ,,,, но има и такви кои мислат дека веќе го деинсталирале и сеуште имаат проблеми со инсталирање на 7.5 и ќе оди ……… .. прво одете на контролната табла. потоа во додавање или отстранување на програми, потоа деинсталирање на месенџер плус ,,, ук. потоа преземете ја програмата: прозорците чистат деинсталирање. Тие го инсталираат, а потоа го бараат месенџер и насилно го бришат од вашиот компјутер. П.С. Обидете се и со zapmessenger (обично работи) конечно побарајте го месенџер 7.5 направете го трикот погоре и уживајте во кажаната, поздрав чао

 80.   Ема бау dijo

  Здраво на сите, ве молам, видете дали ми помагате ... Јас инсталирав месенџер 8.5, се одеше добро сè додека еден ден не знам зошто започна сам да се исклучува, едвај влезе да ги види моите пораки и ми даде следнава порака:
  ПРИЈАВИВЕТЕ ОД УШТЕ КОМПЈУТЕР, ...

  1.- Овој тим е единствен, немам повеќе компјутери само овој.
  2.- Јас веќе деинсталирав сè и повторно го инсталирав месенџер (мислев дека е моја грешка)
  и ништо ..
  по неколку секунди кога ја читам мојата пошта, се исклучува и ако во лентата одлучам да ја сменам адресата, таа исто така ќе се исклучи ..
  Не знам што да правам!
  те молам советувај ме
  благодарам .. ахх мојата лична е-пошта е: повратен повик@yahoo.com

  Благодарам уште еднаш

 81.   sara dijo

  Ја преземам новата верзија на msn и ми дава грешка, не можам да ја решам но ја поништувам претходната ... како да се вратам на претходната верзија

 82.   Gustavo dijo

  Добар придонес, ме извадивте од проблем, ви благодарам, го ценам

 83.   cecilia dijo

  НОВАТА ВЕРЗИЈА НА

  SУБРИТЕ НА МЕСНИГЕР

  ТОА Е TOTУБРЕ

 84.   лајакапака dijo

  илјада благодарност

 85.   Александар dijo

  Колку голем човек ми го реши проблемот! гракс !!! со почит !!!

 86.   Викторија dijo

  Каква катастрофа, новата, претходната добро работеше, компјутерот се исклучува Не можам да го покажам прозорецот со порака ако го оставам отворен, виси

 87.   Родриго dijo

  псс е шиидо
  мрежата
  Не сакам windows live messenger
  тежи многу
  и треба млаз за да се започне сесијата
  и ми се допаднаа прозорците во живо 7.5 повеќе
  Гракс

 88.   Лејкерси dijo

  многу добра статија, но …… ако триковите не успеат, секогаш ќе има алтернатива на »официјалниот» гласник (од Мајкрософт).

 89.   лизамар dijo

  Тоа е катастрофа и не можам да ја ставам камерата со овој нов видео повик, воопшто не ми се допаѓа, претходниот беше многу подобар и сакам да ја вратам претходната верзија, како да го направам тоа? Го мразам ова повторно !!!!

 90.   Rubén dijo

  Запомнете дека за да работи во WINDOWS VISTA, треба да му дадете опција WINDOWS SERVER 2003 (SERVICE PACK 1) за да ја прикаже верзијата PLUS, доколку ја имате инсталирано, таа со малку бои во пресеците итн.

 91.   ЛИЛИ dijo

  Само што го ажурирав месенџер и ми дава грешка
  што да правам?
  Помогни ми

 92.   оскр dijo

  Ви благодарам многу, не знам зошто новиот месенџер не работи за мене, но вие ме спасивте =) graxxxxx

 93.   ulулиус Гарсија dijo

  Што по ѓаволите направивте? Претходните бидете eousубезни

 94.   Едит dijo

  Здраво, денес го ажурирав msn во живо и сега не можам да се поврзам со контакти кои ја немаат истата верзија и порано ако. како да се вратиме на претходната верзија .. благодарам

 95.   Франциско dijo

  Благодарам за придонесот брат, тоа направи чуда за мене

 96.   Густаво dijo

  вашиот трик повеќе не работи пријателе и во 2011 година не можете да ги видите опциите за говор +

 97.   Јули dijo

  Благодарам, не можев повторно да го инсталирам месенџер ... благодарам за советот !!!

 98.   Луис dijo

  благодарам пријателе, стори го она што го посочи, и месенџер 7,5 работи.

 99.   ЛИЛИТА dijo

  Се надевам дека тоа што го посочуваш е успешно, ВИСТИНАТА Е ТОА
  Јас сум очаен не можам да влезам во мојата МСН, бидејќи тоа се појавува и се појавува и не можам да влезам во ентериерАААААААААААААААААААААААААААА.

 100.   Психа dijo

  Благодарам многу!!

 101.   Маркос dijo

  здраво, пријателе благодарам..го решивте проблемот ... со новите windos во живо .... праќаше само видео повици .... овој 7.5 има поголема приватност ... благодарам ок?.

 102.   ками dijo

  АКСУЛИООО,
  Имам прозорец 7. и инсталирањето ажурирање на месинџер плус е ужасно. Нема ник, поврзаните добиваат малечки од едната страна ..
  САКАМ ПОВТОРНО да го имам ПЛАСНИКОТ ПЛУС, НО Нормалното. ЗАЕДНИЧКО, како да направам? Јас веќе го деинсталирав од контролната табла.
  но во ДОК, продолжува да се цени, го извадив од таму, го исклучив компјутерот и кога го вклучив, повторно се појави прозорецот на МНС ... САКАМ МСН КОЈА ПРЕД ПОВЕЕ Не знам како повторно да го има

 103.   Мариела dijo

  Graxiazz puxa за ваша помош конечно ми требаше.

 104.   жуан карлос dijo

  фала брат .. ти си МАENОТ !! поздрав од Лима, Перу !!

 105.   Васас92 dijo

  Ви благодарам телесно, вие всушност ме проверивте чилоО

 106.   Познати dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ!!! Успеа!!! Ја мразам најновата верзија на Виндоус Лајв, таа е бавна и незгодна, држете се до старата msn, таа е многу поефикасна и попрактична! Да видиме дали луѓето од Мајкрософт го разбираат, понекогаш помалку е повеќе, само оставете го тоа

 107.   Ана dijo

  Работеше за мене, ви благодарам многу.

  Ана,

 108.   -Карен dijo

  Пфф еј погледни, сега веќе го направив тој трик и дури се возбудив дека ако би функционирал -.-, но ми кажува секој пат кога ќе се отвори „проблем предизвика програмата да не работи правилно“ и ме затвора сам и брзо: Знам дека може да биде? : и јас веќе проверив сè: С.

 109.   Lucia dijo

  Новите прозорци во живо не работат и ме принудуваат да ги применам
  Ми се чини дека тоа е техника за да се види публицитетот што ви го нуди веб-страницата на хот-пошта за да има губење време или што знам ...
  Прашањето ми е дали можам да преземам msn 2009 и да го направам овој процес или може да се направи само со верзијата 7.5 на MSN Messenger ??
  Се надевам дека ќе можеш да ми одговориш

 110.   lina dijo

  Здраво, ја инсталирав новата верзија на мојот месенџер, но не можам да започнам видео повици и се чини дека сум исклучен.

 111.   Едвин Андрес dijo

  Ola

  дека ќе те забележам
  и почувствувај нешто толку слатко
  Што е тоа што паднав
  сега во мене.

  Колку висока кула
  каков висок вулкан
  каков убав млад човек
  дека сум се заубил.

  Ветерот го бакнува бродот
  бродот го бакнува морето
  и би сакал да бидам ветре
  за усните да можат да се бакнуваат

  Со тие очи ме погледна
  Јас бев направен од камен
  и во тој момент
  Се заљубив во тебе.

  Години може да поминат
  а растојанието може да не раздели
  но секогаш ќе не обедини
  loveубов и надеж.

  Десет се заповедите
  Научив само две,
  еден loveубовен бог
  а другиот те сака.

  Во рајот има мали ангели
  во дрвото мали птици
  во вода малку риба
  и во земјата папацитос.

  Одев во Франција
  Бев во Перу
  Имав илјада момчиња
  но никој како тебе.

  Ако сте месечина
  Би сакал да бидам сонце
  да се направи А.
  целосно затемнување на убовта.

  Мајка ти роза
  татко ти каранфилче
  а вие потомството на
  во кого се за loveубив.

бул (точно)