Како да ги избришете веќе испратените пораки на WhatsApp

Ова е новата измама на WhatsApp со која вашите податоци ќе бидат украдени

Една од функциите што сигурно многумина од вас долго ја чекаа е можноста за бришење на веќе испратените пораки преку WhatsApp, бидејќи оној кој најмногу или најмалку, сигурно испратил порака што не треба и последователно тој се покаја.

Момците од Марк Цукерберг конечно ја спроведоа оваа опција, но ограничено во време, т.е. имаме само 7 минути да ги отстраниме, нешто што е бесмислено, бидејќи Телеграмот, без да одиме понатаму, можеме да ги елиминираме кога сакаме без никакво ограничување. Во оваа статија ќе ви покажеме како можеме да ги избришеме веќе испратените пораки на WhatsApp, или на уред со Android или на iPhone.

Како прво, мора да знаеме дека оваа нова функција, која конечно е достапна за сите корисници, ни овозможува не само да бришеме текст, но исто така можеме да избришеме секаков вид датотека што претходно сме ја споделиле, како што се слики, видеа, емотикони, контакт картички, локации, GIF-картички ...

Оваа нова опција ни овозможува да избереме од каде сакаме да ги бришеме пораките, ако сакаме тие да бидат отстранети само од нашиот разговор или сакаме да бидат отстранети од погледот на сите луѓе што биле во можност да го примат.

Избришете ги испратените пораки во WhatsApp на Android

Избришете ги пораките на WhatsApp испратени на Андроид

 • Откако ќе го отвориме WhatsApp и сме во разговорот каде сакаме да избришеме порака, мора да мораме притиснете ја за да се појават опциите што ги нуди апликацијата.
 • Второ, ние мора кликнете на корпата за отпадоци.
 • Следно, ќе се прикаже порака со која нè известува ако сакаме да ги избришеме само од нашиот терминал или од сите терминали каде што е прикажано. Ние ја притискаме саканата опција и тоа е тоа.

Избришете ги испратените пораки во WhatsApp на iPhone

Избришете ги испратените пораки во WhatsApp на iPhone

 • Ние се сместуваме во групен разговор или приватен разговор каде се наоѓа пораката што сакаме да ја избришеме.
 • Кликнете на пораката во прашање, така што WhatsApp ни ги покажува достапните опции.
 • Ние ја бараме опцијата Избриши и избираме, како што се случува во Андроид, ако сакаме да ја избришеме само од нашиот поглед или секој што е дел од разговорот, во случај на група.

И запомнете. Оваа функција достапно само во текот на првите 7 минути. Откако ќе поминат, можеме да ги избришеме пораките испратени само од нашиот уред, а не од другите мобилни телефони каде што е прикажано. Во двата случаи, WhatsApp наместо тоа ќе ни покаже порака, каде што ќе ни каже дека е избришана, во случај да не беше доволно контроверзно да не повлече со бришење на испратена порака. Секогаш правејќи пријатели Марк. Продолжи така.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.