Извлечете максимум од Netflix со овие екстензии за Chrome

Дизни да ја отстрани својата содржина од Нетфликс во 2019 година

Надградбите се совршено надополнување за да можете извлечете максимум од прелистувачите и / или веб, бидејќи тие ни нудат функции кои не се вклучени природно. Денес, најкористениот прелистувач во светот е „Хром“ на „Гугл“, прелистувач кој има на располагање голем број на екстензии, токму затоа што е најшироко користен.

Не секој има паметен телевизор со кој може да ужива во својата сметка на Нетфликс, толку многу корисници кои имаат компјутер или мултимедијална опрема поврзана на телевизорот со кој уживаат во нивната сметка на Нетфликс. Ако сакате да го извлечете максимумот од вашата претплата, тогаш ние ќе ви покажеме 10 екстензии за да уживате во целост во Нетфликс.

Супер Netflix

Контролирајте ја брзината на репродукција на видеата на Нетфликс

Верзијата на Нетфликс, исто како што ја имаме на нашите мобилни уреди не ни нуди широк спектар на опции кога станува збор за прилагодување на репродукцијата или видот на содржината. Со Супер Нетфликс можеме да го искористиме во целост благодарение на можностите што ни ги нуди и меѓу кои наоѓаме:

 • Контролирајте ја брзината на репродукција, да бидеме побрзи или побавни, идеално за кога сакаме да вежбаме нови јазици.
 • Контролирајте го осветленост, контраст и сатурација, покрај тоа што ни нуди ноќен режим.
 • Автоматски се грижи за заматете ги сликите и текстот на следното поглавје за да се избегнат спојлери, идеални за оние корисници кои со само една слика можат да постават целосно поглавје.
 • Автоматски прескокнете резимеа од претходните поглавја, одлична опција кога правиме маратон.
 • Исто така, ни нуди дозволи промена на бит-стапка / ЦДН, ни покажува информации за брзината на стриминг ...
 • Исто така, ако сакаме да уживаме во персонализирана серија, можеме користете ги нашите сопствени преводи.

Преземете Супер Нетфликс за Chrome

Супер прелистување за Нетфликс

Прелистајте ги скриените категории на Нетфликс

Како што споменав погоре, интерфејсот што ни го нуди Netflix понекогаш е премногу краток и ако сакаме да бараме одредена содржина по тема, процесот може да стане многу комплициран ако не ја користиме наставката Super Browse for Netflix, наставка што додава копче до лентата за навигација Netflix со која можеме пребарувајте по тема, земја, актер, режисер, жанр, видете ја новата содржина и онаа што треба да се отстрани од платформата ...

Преземете Супер прелистување за Netflix

Трактфликс - Нетфликс и Тракт.тв рака под рака

Синхронизирајте го Нетфликс со Tratk.tv

Ако редовно користите апликација што ви овозможува постојано да знаете кои се епизодите што допрва треба да ги видите, епизодите што сте ги виделе, сериите што ги чекате, кои се следните епизоди ... тоа е многу веројатно ќе користите една апликација што ви овозможува управувајте со овој тип на содржина и што е исто така компатибилен со Trakt.tv.

Со наставката Traktflix, треба кога ќе завршиме со гледање на поглавјето од нашата омилена серија, да ја користиме таа апликација, бидејќи автоматски, ќе се погрижи за обележување како што се гледа и синхронизирајте се со нашата апликација. Фантастично продолжение за повеќето бесмислени.

Преземете го Traktflix

Гледајте на Netflix, Amazon, Hulu и YouTube

Гледајте на Netflix

Ако сакаме филмови и телевизиски серии и секогаш сакаме да знаеме повеќе за нашите омилени актери, најдобрата веб-страница за консултација со овој вид содржина е IMDB (база на податоци за филмови на Интернет), услуга што ни ја нуди Amazon и каде можеме најдете какви било информации за нашите омилени филмови и серии, како Rotten Tomatoes.

Со оваа екстензија, можеме директно да ја отвориме мрежата на Netflix, Amazon, YouTube или Hulu и да го гледаме филмот или поглавјето што е тоа моментално е на екранот. Многу удобен и едноставен начин за пристап до филмови со еден клик.

Преземете Гледајте на Нетфликс

Прилагодете видео за Netflix

Прилагодете ја бојата, осветленоста и заситеноста на вашите филмови и серии на Нетфликс

Ако секој пат кога уживаме во омилена серија или филм преку Нетфликс, тешко е да ја разликуваме сликата, со продолжението на видео прилагодување за Нетфликс можеме прилагодете ја осветленоста, заситеноста и контрастот Со цел да ја прилагодиме содржината на нашите потреби или осветлување, опциите што се зачувани во наставката, така што секој пат кога ќе користиме Netflix, не треба да ги правиме повторно.

Преземете видео прилагодете за Netflix

Партија на Нетфликс

Синхронизирајте ја репродукцијата со пријателите или семејството на сериите или филмовите на Нетфликс

Веројатно, во некоја прилика сте посакале да уживате во филм или поглавје од омилената серија со член на семејство или пријател, но да живеете во друг град или земја, остани невозможно е, барем половина. Благодарение на партијата на Нетфликс, можеме синхронизирајте се од далечина репродукција на серии или филмови со други пријатели, така што ова се репродуцира истовремено на сите уреди.

За да ги започнете најдобрите моменти, ова продолжение ни нуди разговор се наоѓа на десната страна на екранот. Идеално, тоа ќе ни овозможи да ги започнеме најдобрите моменти преку глас, наместо да мораме да пишуваме во секое време, но за ова, можеме да искористиме говорен повик преку WhatsApp, Skype, Telegram ...

Преземете ја забавата на Нетфликс

IMDB рејтинзи за Netflix

IMDB Резултати на Нетфликс

Доколку прелистувачот има време за Netflix, би сакале да добиеме идеја за тоа што ќе откриеме зад секоја содржина и нашите вкусови се совпаѓаат со мнозинството корисници, со проширувањето IMDB Ratings за Netflix, ќе можеме да видете го резултатот на табулаторот на секој филм достапно на платформата, со цел брзо да добиеме идеја дали можеби тоа ни се допаѓа или не.

Покрај тоа, кога ќе кликнете на рејтингот, ќе биде прикажан синопсисот на филмот, основата на резултатите, жанрот, наградите што можеби ги добил ... идеално надополнување за оние кои Тие главно користат Нетфликс за гледање филмови наместо серии.

Преземете ги оценките на IMDB за Netflix

Резултати од филмот за Нетфликс

Рејтинг на филмови на Нетфликс

Оваа екстензија ни покажува, како и претходната, просечната оценка на филмот но од други услуги како што се Filmweb.pl, IMDB, TheMovieDB и Metacritc, што ни овозможува брзо да добиеме идеја дали филмот може да одговара на нашите потреби или вкусови.

Преземете филмски резултати од Нетфликс

Фликс асистенција

Кога станува збор за правење маратони на серии на Нетфликс, од време на време, апликацијата сака да знае дали сме заспале или сеуште сме пред екранот за да стоп за репродукција ако не е случајот. Со наставката за помош на Flix, оваа порака повеќе нема да се појавува во нашиот прелистувач.

Преземете ја Flix Assist

FindFlix

Скриени категории на Нетфликс

Екстензијата FindFlix ни овозможува да бараме содржина преку категориите што не ни ги покажува мрежатаНа овој начин, наоѓањето специфичен вид на содржина ќе биде многу полесно и побрзо ако не знаеме што сакаме да видиме од широкиот каталог на платформата, нешто што многу корисници го трпат и што конечно завршува со губење на времето што го имаат на располагање пребарување за да видите без да најдете нешто што одговара на вашите потреби во моментот.

Преземете го FindFlix

Инсталирајте екстензии во Chrome

Инсталирајте екстензии во Chrome Тоа е многу едноставен процес што го објаснивме претходно во Gadget на Actualidad. Овој тип на екстензии тешко зафаќаат простор на нашиот хард диск но поради оваа причина не е препорачливо да ги злоупотребувате, бидејќи прелистувачот може да полуди и екстензиите почнуваат да покажуваат дефекти или некомпатибилност.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.