Изведете веб-пребарувања без отклучување на вашиот Android со Next Lock Screen во новата верзија

Следен заклучен екран

Мајкрософт се позиционираше како една од најдобрите компании во креирањето на софтвер и ова се покажа во последните две години во кои нивните апликации лансирани на Андроид успеаја да добијат многу добри критики. Никој не е вознемирен дури и ако ги најде како вчитани на нивниот нов смартфон веднаш надвор од кутијата кога ќе го купат.

Една од оние апликации што ве известуваат многу добро колку доброто на Мајкрософт кога станува збор за развој на софтвер, тоа е Next Lock Screen. Апликација што е ажурирана последните денови за да интегрира голема новина, така што ќе можете да извршувате веб-пребарувања, без да мора целосно да го отклучувате телефонот со Android

Next Lock Screen е потполно бесплатна апликација за која е создадена заменете го заклучениот екран од вашиот телефон со Android. Во оваа нова верзија таа вклучува опција да можете да извршувате веб-пребарувања без да мора целосно да го отклучите терминалот.

Бинг е пребарувач со кој можете да ги изведувате овие веб пребарувања, бидејќи во моментот Мајкрософт не рече дали може да се користи друг. На заклучениот екран, ќе мора да кликнете на логото Бинг во горниот лев агол. Откако ќе го кликнете, тој ќе се појави во лентата за пребарување Бинг, освен она што би била дневна почетна страница на оваа веб-страница. Внесете термин за пребарување и веднаш ќе ги добиете посакуваните резултати. Најдоброто од оваа функционалност што ќе ви овозможи да го зачувате чекорот да одите директно на работната површина на вашиот мобилен телефон.

Ажурирањето мора да го имате веќе во Google Play Store. Ако не, тоа ќе биде прашање на чекање, бидејќи многу од овие ажурирања се објавуваат по региони. Интересна новина за една од најдобрите апликации за заклучениот екран на вашиот телефон Андроид.

Следен заклучен екран
Следен заклучен екран
Развивач: Microsoft Corporation
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.