eFootball PES 2020 FC Barcelona Edition веќе има датум на лансирање

ЕФудбалско издание ПЕС 2020 ФК Барселона

Лансирањето на ПЕС 2020 во Шпанија нема да дојде сам. Бидејќи компанијата исто така најавува лансирање на специјалното издание на очекуваната игра. Станува збор за eFootball PES 2020 FC Barcelona Edition. Објавен е на истиот ден како и оригиналната игра, 10 септември. Оваа верзија ќе биде објавена за PlayStation 4.

El ЕФудбалско издание ПЕС 2020 ФК Барселона Исто така, веќе има насловна страница, за која гласаа следбениците на каталонскиот клуб, преку страницата на клубот. Значи, играчите избрани од навивачите се појавуваат на насловната страница на ова специјално издание на истиот.

Тоа се Лионел Меси, Луис Суарез, eraерард Пике, Jordорди Алба и Серхио Бускетс избрани да се појават на насловната страница на еФудбал PES 2020 Edition FC Barcelona, ​​тешка категорија на соблекувалната Блауграна. Ова издание, како специјално издание, доаѓа и со одредени промени или новости за корисниците кои сакаат да го купат.

Тие веќе се откриени, додатоците за кои е потврдено дека доаѓаат во ова издание на играта се следниве:

  • Роналдињо 2019- 10 натпревари на позајмица
  • Лионел Меси - 10 натпревари на позајмица
  • Премиум агент (3 играчи) x 10 недели
  • Обновувања на договорот за три играчи x 10 недели

Потрошувачи заинтересирани за купување ЕФудбалско издание ПЕС 2020 ФК Барселона Тие можат да го сторат тоа во три продавници во Барселона во Барселона. Тоа се Барса Продавницата Камп Ноу (C. d'Arístides Maillol, s / n. Барселона), Барса Продавницата Пасео де Грација (Пасег де Грасија, 15, Барселона) и Барса Продавницата Каналетас (Ла Рамбла, 124, Барселона). Значи во кој било од нив ќе биде можно од 10 септември.

Покрај тоа, истиот 10 септември, со почеток во 13:00 часот во продавницата Камп Ноу ќе се одржи презентација и зборувајте за еФудбал PES 2020 FC Barcelona Edition. Сите заинтересирани страни можат да одат на тоа без никаков проблем, како што веќе беше наведено од двете страни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.