Изменете го дизајнот на новиот iPhone 7 за да го трансформирате во iPhone 5

iPhone

Корисник на YouTube започна да ја прави оваа естетска промена во неговиот нов модел iPhone 7 за да го направи сличен на уредот што толку многу им се допадна на корисниците на Apple во однос на неговиот дизајн, на iPhone 5. Овој експеримент, кој беше доста успешен, тој е не е препорачливо за никого, односно ако имате iPhone 7, не обидувајте се да го направите ова дома, во спротивно може да останете без уред. Но, смешната работа во врска со овој случај е тоа тоа беше добро И, иако е вистина, задачата за составување и расклопување на целиот внатрешен хардвер на iPhone е комплицирана сама по себе, се чини дека тој немал проблем да го стори тоа.

Без понатамошно разочарување, ќе го видиме видеото на корисникот што го има целосно го трансформираше дизајнот на вашиот нов iPhone 7 за еден сличен на оној на старите Apple iPhone 5 и 5s:

Навистина, грдата работа во оваа домашна самодоверба може да биде последната завршница со копчињата на iPhone кои се издвојуваат прекумерно заради вдлабнатината направена во алуминиумот на задниот капак, остатокот изгледа дури и убав со оглед на тоа што брусењето дава различен воздух на истиот навистина личи на моделите iPhone 5 и 5S кои Apple ги објави пред неколку години. Искрено, не е нешто што можеме да го советуваме секој да го стори како што рековме на почетокот на овој напис, но да се види резултатот е навистина интересно. Дали ви се допаѓа овој „нов дизајн“ на iPhone?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.