И покрај сè, резервите на MacBook Pro се рекордни

macbook-pro-2016-концепт-1

Крајот на месец октомври беше клучен за презентација на новата опрема на Apple во однос на опсегот MacBook Pro и тие не беа многу добро видени во однос на нивните спецификации, придобивки и цена, и според тоа како корисниците на специјализираните медиуми . Вистина е дека Apple не остави жив ниту еден конектор освен Thunderbolt 3 - USB C и 3,5 mm аудио приклучок во нивната нова опрема, но ова не може да ги замагли остатокот од новостите и подобрувањата имплементирани во опремата.

До сега сите сме многу јасно дали овој нов Mac ни одговара или не, бидејќи според перформансите и цената е јасно да се дефинираме, но зборовите на извршниот директор на компанијата Фил Шилер одат подалеку во интервју коментирајќи дека резервите на овие тимови тие се толку добри што биле невидени.

Додека повеќето медиуми и корисници се посветуваат да го критикуваат (со повеќе причини или помалку) новиот MacBook Pro со Touch Bar, помала тежина, подобар процесор и Touch ID меѓу другите имплементирани иновации, резервациите се над оптимистичките прогнози. Apple не даде официјална бројка ниту за овие резерви и логично е да не го стори тоа, но сето ова ќе биде откриено на крајот на јануари 2017 година, кога ќе бидат прикажани реалните бројки за продажбата и ќе може да се види дали овие нови MacBook Pro навистина успеале да и зададат удар на продажбата.

Можеби го сакаме новиот Mac повеќе или помалку, може да мислиме дека е скап или не, можно е сите да имаме свое мислење за тоа, но она што се чини јасно е дека тоа би го подигнало самопочитувањето (a малку повеќе) на фирмата Купертино ако успеат да додадат добра продажба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.