Ако имате LG G5 веќе можете да го испробате Android Nougat на него

LG

Андроид 7.0 Нугат Тоа е новата верзија на популарниот оперативен систем Гугл, која е достапна неколку недели, во својата пробна верзија, за уредите Nexus. Во последните неколку часа научивме и дека неколку сопственици на а LG G5 Тие ќе можат да ја тестираат новата верзија на Андроид на нивниот паметен телефон, можејќи да научат за новите опции и функции што ни ги нуди.

Вкупно ова Пробна програма Android Nougat, напојувана од LG и Googleќе им овозможи на вкупно 2.000 корисници да го тестираат новиот оперативен систем. Се разбира, за жал, тоа е резервирано само за корисниците кои се наоѓаат во Јужна Кореја, иако овие географски ограничувања обично не се премногу комплицирани за скок.

Доколку не сакате да прескокнете која било од просториите основани од LG, можете да останете во позадината на оваа иницијатива, што е ништо друго освен намалување на времето на чекање за лансирање на новиот софтвер. Во моментот Google не ја објави конечната верзија на Android NougatНиту, пак, тој дал наметлив датум за тоа да се случи, но сепак е повеќе од можно во првите денови од септември да слушнеме вести за тоа.

Овој тест инициран од LG на својот LG G5 може да значи дека ова беше еден од првите терминали на пазарот, освен Nexus, што ја доби новата верзија на Android, како што веќе се случи со LG G4 и LG G3.

Што мислите, кога можеме официјално да започнеме со користење на новиот Android 7.0 Nougat на нашиот LG G5?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.